• یکشنبه ۲۷ فروردین ماه، ۱۳۹۶ - ۰۸:۱۲
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 961-17114-5
  • خبرنگار : 3
  • منبع خبر : ----

حسینی کیا با انتقاد از ثبت نام انتخابات ریاست جمهوری:

باید به سمتی برویم که هرکسی به خود اجازه ثبت‌نام ندهد

عضو مجمع نمایندگان استان کرمانشاه با انتقاد از روند ثبت نام‌ داوطلبان انتخابات ریاست جمهوری، به ضعف قانون در این زمینه اشاره و تاکید کرد: باید ساز و کاری فراهم شود تا هرکسی به خود اجازه ندهد با یک کپی شناسنامه در این انتخابات ثبت‌نام کند.

حجت الاسلام سید جواد حسینی کیا در گفت و گو با خبرنگار سرویس «سیاسی» ایسنا منطقه کرمانشاه، با انتقاد از روند ثبت نام‌ها در انتخابات ریاست‌جمهوری گفت: متاسفانه شاهد هستیم از افراد نوجوان تا افراد سالخورده و افرادی که حتی تحصیلاتی در حد مقطع ابتدایی دارند، در این دوره از انتخابات ریاست جمهوری ثبت نام کردند.

وی از ثبت نام های این دوره به عنوان "شو تبلیغاتی" نام برد و افزود: بر اساس ظرفیت‌های قانونی که در این زمینه وجود دارد همه افراد حق ثبت‌نام در انتخابات ریاست جمهوری را دارند، اما واژه‌ای به عنوان "رجل سیاسی" در شرایط ثبت‌نام ها لحاظ شده که افرادی که صلاحیت ثبت نام ندارند و اقدام به این کار کردند، یا این واژه را ندیدند و یا کم لطفی کردند.

وی افزود: قطعا نوجوان 18 ساله "رجل سیاسی" محسوب نمی‌شود و برخی افرادی که حتی الفبای سیاست و توسعه اقتصادی و فرهنگی را نمی‌دانند را نمی‌توان رجل سیاسی دانست.

حسینی کیا تصریح کرد: بخش اصلی ایجاد این فضا هم به ضعف قانون در این زمینه بر می‌گردد و  در این راستا در مجلس نهم طرحی در مجلس نوشته شد که این روند ثبت نام‌ها را محدود کند که شورای نگهبان با استناد به برخی تعارضات در این طرح، آن را رد کرد.

این نماینده مجلس با اشاره به ثبت نام بیش از 1500 نفر در این دوره انتخابات ریاست جمهوری، گفت: قطعا این امر هزینه‌های بسیاری برای نظام داشته و وقت نظام را می‌گیرد.

نماینده سنقروکلیایی افزود: از طرفی حضور برخی افراد در این ثبت نام‌ها که حتی وجاهت ظاهری هم ندارند موجب تمسخر کشور و نظام در عرصه‌های بین المللی می‌شود.

حسینی کیا تاکید کرد: باید به سمتی برویم که سازو کار مناسبی در این زمینه تدوین شود تا هرکسی به خود اجازه ندهد در این انتخابات ثبت نام کند و تنها افراد شایسته و در شان نظام و مردم در این عرصه حضور پیدا کنند.

عضو مجمع نمایندگان استان کرمانشاه به برخی سازو کارها در این زمینه در کشورهای اروپایی اشاره کرد و افزود: در  برخی کشورهای اروپایی افراد کاندیدا باید از حدود هزار فرد سیاسی امضا جمع آوری کنند که شان آنها برای حضور در انتخابات ریاست جمهوری آن کشورها را تایید کند.

حسینی کیا اصلاح قانون در زمینه شرایط ثبت نام کاندیداهای ریاست جمهوری را یک الزام دانست و افزود: باید به سمتی برویم و ساز و کاری فراهم شود تا هرکسی به خود اجازه ندهد با یک کپی شناسنامه برای ثبت نام در انتخابات ریاست جمهوری اقدام کند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: