• سه شنبه ۲۹ فروردین ماه، ۱۳۹۶ - ۱۶:۱۵
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 961-20214-5
  • خبرنگار : 6
  • منبع خبر : ----

یک مسئول:

یک شبه نمی توان با آسیب‌های اجتماعی مبارزه کرد

معاون مدیرکل امور اجتماعی استانداری کرمانشاه از رشد چشمگیر سازمان‌های مردم نهاد استان  در دولت تدبیر و امید خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، سیاوش امیری در جلسه کارگروه اجتماعی فرهنگی استان کرمانشاه که در استانداری برگزار شد، با اشاره  به رشد چشمگیر تعداد سازمان‌های مردم نهاد استان کرمانشاه در دولت تدبیر و امید اظهار کرد: در حال حاضر 303 سازمان مردم نهاد در استان داریم که این آمار در ابتدای روی کار آمدن دولت تدبیر و امید 165 مورد بود.

وی در ادامه با تاکید بر پیچیده بودن مسائل اجتماعی گفت: مسائل اجتماعی یک شبه بوجود نیامده‌اند، بلکه در گذر تاریخ ایجاد شده اند و لذا مبارزه با آنها هم یک شبه و یک روزه شدنی نخواهد بود.

معاون مدیر کل امور اجتماعی استانداری کرمانشاه با تاکید بر اینکه نباید در مورد آسیبهای اجتماعی منفی نگری شود، اظهار کرد: آسیبهای اجتماعی با شدت و ضعف در همه استان‌ها وجود دارند و در کنار علل فردی و روانشناختی، علل ساختاری هم در پیدایش آنها بی تاثیر نبوده است.

وی با تاکید بر اینکه ساماندهی آسیبهای اجتماعی در کشور نیاز به برنامه دارد، اظهار کرد: تاکنون در تدوین برنامه‌های پنج ساله کشور بخش اجتماعی ضعیف بوده و امیدواریم این بخش در  برنامه ششم توسعه مورد توجه جدی قرار گیرد و پررنگ‌تر به آن پرداخته شود.


معاون مدیر کل امور اجتماعی استانداری کرمانشاه در ادامه اظهار کرد: استان کرمانشاه با دارا بودن 1.9 میلیون نفر جمعیت معادل 2.59 درصد از جمعیت کشور را دارد که 69.9 جمعیت استان شهرنشین و 31.1 دیگر روستانشین هستند.

امیری تصریح کرد: بر اساس سرشماری سال 90 به ازای هر 100 نفری که از استان کرمانشاه مهاجرت کرده‌اند، 79 نفر وارد استان شده اند و لذا این استان یک استان مهاجر فرست به شمار می‌رود.

وی در ادامه جمعیت حاشیه نشین کرمانشاه را 250 هزار نفر اعلام که در 13 محله زندگی می کنند.

 امیری در ادامه اشاره ای به شاخص ها داشت و با بیان اینکه درسال 95 نسبت ازدواج به طلاق در استان به 3.85 رسیده است، افزود: در این مدت بیش از 25 درصد ازدواج‌ها به طلاق ختم شده است.

وی افزود: در 9 ماهه اول سال 95 تعداد 1719 مورد اقدام به خودکشی در استان اتفاق افتاده که 82 مورد خودکشی ها موفق بوده‌ است.
 
انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: