• چهارشنبه ۳۰ فروردین ماه، ۱۳۹۶ - ۱۶:۴۸
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 961-21314-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر کرمانشاه:

شبکه های ماهواره ای از عوامل پایین آمدن سن اعتیاد در جامعه هستند

دبير شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان كرمانشاه گفت: شبكه هاي ماهواره اي از عوامل مهم فرهنگي و تشديد كننده مصرف مواد مخدر، تغيير الگوي مصرف از سنتي به صنعتي و پايين آمدن سن اعتياد در جامعه هستند .

به گزارش ایسنا منطقه کرمانشاه، علی شمشیری در نشست شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان هرسین، گفت: نرخ شيوع اعتياد در استان كرمانشاه از متوسط كشوري پايين تر است و اين نشان دهنده جدی بودن و دلسوزانه عمل كردن اعضاي شوراهاي هماهنگي مبارزه با مواد مخدر استان و شهرستان ها است.

وي ادامه داد: عليرغم محدوديت هاي مالي اقدامات خوبي در سطح استان انجام گرفته که حائز اهميت است و در اين راستا مي توان به ساماندهي، غربالگري و اسكان 1400 نفر از معتادان اشاره كرد.

شمشيری اظهار کرد: در خصوص مبارزه با مواد مخدر در جهان مقام اول را داريم و در اين راه متحمل هزينه هاي زيادي شديم و چهار هزار شهيد مبارزه با مواد مخدر گواه اين امر است.

تجهيز بيش از 100 خانه ورزش روستايي در سطح استان و ايجاد سرپناه شبانه در شهر هرسين از ديگر موارد مطرح شده توسط شمشيري بود.

فرماندار هرسين نیز در این نشست اظهار کرد: برنامه ريزي از طريق شوراهاي هماهنگي مبارزه با مواد مخدر از مهمترين راهبردهاي كاهش آسيب هاي هاي اجتماعي و فرهنگي ناشي از مواد مخدر خواهد بود.

 امير شاه آبادي گفت: مبناي فعاليت ها و برنامه هاي سالجاري شوراي هماهنگي مبارزه با مواد مخدر شهرستان هرسين براساس منويات مقام معظم رهبري، تأكيدات رياست جمهور و وزير كشور بعنوان دبيركل ستاد مبارزه با مواد مخدر كشور خواهد بود و ما نيز بايد هدفمند و مؤثر در اين مسير حركت كنيم.

 وي تصريح كرد: وزير كشور در سفر اخير خود به استان كرمانشاه با حضور در جلسه شوراي هماهنگي مبارزه با مواد مخدر استان كرمانشاه برنامه ها و منويات مقام معظم رهبري را در راستاي مبارزه با مواد مخدر را به اعضاء اعلام كردند كه حجت بر همه تمام شده باشد و مسئولين باید مجدانه در اين جهت بكوشند.

فرماندار هرسين افزود: اجراي طرح هاي قابل اجرا و ايجاد بانك هاي اطلاعاتي مبتني بر داده هاي آماري صحيح در حوزه هاي آموزش، پيشگيري، مقابله و مناسب سازي فضاي شهري در راستاي مبارزه با مواد مخدر دستاوردهاي مثبتي دركاهش آسيب ها خواهد داشت.

شاه آبادي در پايان گفت: خانواده ها بايد متوجه آسيب هاي جدي اعتياد باشند.انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: