• پنجشنبه ۳۱ فروردین ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۲۱
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 961-386-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

وزیر ارتباطات:

راه توسعه کشور توجه به حوزه دانش بنیان است

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: راه توسعه کشور توجه به حوزه دانش بنیان است که این دولت توجه ویزه ای به این حوزه دارد.

به گزارش ایسنا منطقه کرمانشاه، محمود واعظی در مراسم افتتاح مرکز توانمندسازی و تسهیل گری کسب و کارهای نوپا پارک علم و فناوری جهاددانشگاهی کرمانشاه با بیان اینکه کشورهای توسعه یافته نگاه ویژه ای به فعالیت های دانش بنیان داشته اند که این فعالیت ها نیز عمدتا از دل دانشگاه ها، مراکز تحقیقاتی و پارک های علم و فناوری بیرون می آید، گفت: دولت طی سه سال و نیم گذشته نگاه ویژه ای به این حوزه داشته و عمده وزارتخانه ها فعالیت هایشان را با این رویکرد دنبال کرده اند.

وی افزود: اعتقاد داریم غیر از توجه و توسعه حوزه دانش بنیان، راه دیگری برای اداره و توسعه کشور وجود ندارد.

واعظی با بیان اینکه 15 تا 16 درصد فارغ التحصیلان دانشگاهی مربوط به رشته های مرتبط با ICT هستند، گفت: باید این افراد کارآفرین شده و با استفاده از ظرفیت های این حوزه برای این فاغ التحصیلان زمینه اشتغال ایجاد کنیم.

وی همچنین با بیان اینکه باید بهره وری را در کشور ارتقاء دهیم، گفت: برای ارتقاء بهره وری باید هوشمندسازی در همه زمینه ها با استفاده از ICT در دستور کار قرار گیرد.

وزیر ارتباطات با بیان اینکه برای ایجاد اشتغال و ارتقاء بهره وری  نیاز به ایده های خلاقانه داریم، گفت: این ایده ها از دل استارتاپ ها بیرون می اید که خوشبختانه این کار در استان شروع شده و فعالیت های خوبی طی یک سال گذشته در دانشگاه رازی انجام شده است.

وی به فعالیت های پارک علم و فناوری جهاددانشگاهی کرمانشاه نیز اشاره کرد و گفت: پارک کرمانشاه بواسطه بکارگرفتن توان بخش خصوصی و ارتباطات بین المللی، جهت گیری درستی پیدا کرده و دولت وطیفه خود می داند از چنین مراکزی حمایت کند.

بهرام بادکو رییس سازمان جهاددانشگاهی استان کرمانشاه نیز با متنوع برشمردن فعالیت های سازمان جهاددانشگاهی استان، اظهار کرد: ماموریت اصلی خود را در این سازمان کمک به تسریع در توسعه استان قرار داده ایم.

وی با اشاره به برخی فعالیت های سازمان جهاددانشگاهی استان، گفت: در سفر مقام معظم رهبری به استان تاسیس مرکز درمان ناباروری به تصویب رسید که هم اکنون این مرکز احداث و درمان بیماران را شروع کرده و برنامه داریم از ظرفیت این مرکز برای توسعه توریسم درمانی استفاده کنیم.

وی به فعالیت های آموزشی جهاددانشگاهی نیز اشاره کرد و گفت: جهاددانشگاهی با دارا بودن دو مرکز موسسه آموزش عالی و مرکز علمی کاربردی نقش مهمی در حوزه آموزش عالی دارد و در کنار آن به بحث آموزش های کوتاه مدت نیز می پردازد.

بادکو خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) بعنوان یک رسانه پویا را از دیگر بخش های این سازمان برشمرد.

وی به فعالیت های پارک علم و فناوری سازمان جهاددانشگاهی کرمانشاه نیز اشاره کرد و با بیان اینکه پارک کرمانشاه جزو پارک های برتر کشور است، گفت: طی 10 سال گذشته 470 شرکت تحت حمایت این پارک قرار گرفته اند که 48 درصد این شرکت ها در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات هستند.

وی افزود: پارک علم و فناوری کرمانشاه در عرصه بین المللی کارهای خوبی انجام داده و در صادرات محصولات دانش بنیان نیز جایگاه خوبی دارد.

رییس سازمان جهاددانشگاهی کرمانشاه ادامه داد: در راستای توسعه اقتصاد دانش بنیان با همکاری دیگر دستگاه های استان بدنبال طراحی یک مدل جامع هستیم که تمام فعالان عرصه فناوری زیر یک چتر واحد فعالیت کنند که تمام اجزاء آن نیز فراهم شده است.

وزیر ارتباطات همچنین از شتاب دهنده فناوری تیک و مرکز توسعه بازیهای رایانه ای و انیمیشن پارک علم و فناوری جهاددانشگاهی کرمانشاه بازدید کرد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: