• پنجشنبه ۳۱ فروردین ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۵۲
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 961-21614-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

در صورت تخصیص اعتبار

طرح یكپارچه‌سازی اراضی كشاورزی در استان كرمانشاه اجرا می‌شود

مدیر امور اراضی سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه گفت: با توجه به اجرای قانون جلوگیری از خرد شدن اراضی و آئین نامه اجرایی آن که اخیرا به تصویب رسیده، در صورت تخصیص اعتبار طرح یکپارچه سازی اراضی کشاورزی در استان اجرا می‌شود.

به گزارش ایسنا منطقه کرمانشاه، مهندس کولانی یکی از نتایج یکپارچه‌سازی را جلوگیری از تغییر کاربری اراضی عنوان کرد و گفت: یکپارچه سازی باعث می شود کشاورزی به فعالیتی اقتصادی و سودآور تبدیل شود که عملا سرمایه‌گذار رغبت به تغییر کاربری نخواهد داشت.

کولانی خاطرنشان کرد: با توجه به جدیدالتصویب بودن آئین نامه، مراحل تدوین دستورالعمل‌های مربوطه و اعمال سیاست‌های مشوق جهت بهره‌برداران در حال تدوین است که به محض ابلاغ در استان اجرا می‌شود.

کولانی همچنین با اشاره به برنامه‌های اداره حفظ کاربری اراضی در سالجاری، تصریح کرد: یکی از برنامه‌های ما بررسی طرح‌های هادی روستایی است که مطابق تفاهم نامه بین بنیاد مسکن و امور اراضی به منظور خروج اراضی زراعی فراتر از نیاز واقعی روستا در سطح 200 روستا در دستور کار است.

وی از راه‌اندازی دو اکیپ گشت ویژه امور اراضی که جزو برنامه های حفظ کاربری اراضی در سطح استان کرمانشاه خبر داد و گفت: در حال حاضر هشت گشت فعال در سطح استان داریم که تا پایان سال به 10 گشت خواهد رسید. همچنین مدیریت جهاد کشاورزی شهرستانها و مراکز خدمات نیز در پیشگیری از وقوع ساخت و ساز غیر مجاز در این زمینه گشت‌های فعالی دارند.

کولانی از مقابله جدی با تغییر کاربری اراضی زراعی و باغها و همچنین قطعه بندی، دیوارکشی و خرد کردن غیرمجاز اراضی زراعی و باغات خبر داد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: