• پنجشنبه ۳۱ فروردین ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۴۹
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 961-2885-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

وزیر ارتباطات:

اقتصاد کشور در مسیر اصلی خود قرار گرفته است

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: ایجاد اشتغال اولویت اصلی دولت تدبیر و امید بوده و هست.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، محمود واعظی امروز(31 فروردین) در شورای اداری شهرستان سنقروکلیایی با بیان اینکه با وجود مشکلات مالی دولت از همان ابتدا توجه به مناطق محروم و مرزی را در اولویت قرار داد، اظهار کرد: اقدامات خوبی در این دولت در روستاها و مناطق محروم کشور انجام شده که گازرسانی به 9 هزار روستا از جمله این اقدامات است.

وی طرح تحول سلامت را از دیگر اقدامات خوب این دولت برشمرد که موجب کمک به اقشار ضعیف جامعه شده و افزود: این طرح با جدیت ادامه دارد.

واعظی با بیان اینکه این دولت نگاه ویژه ای به محرومین و افراد تحت پوشش بهزیستی و کمیته امداد دارد، گفت: با همراهی مجلس، از ابتدای امسال مستمری این افراد افزایش چشمگیری یافت. البته دنبال ایجاد اشتغال برای این افراد هستیم که دیگر دغدغه مستمری نداشته باشند.

وی در ادامه با بیان اینکه ایجاد اشتغال اولویت اصلی دولت بوده و هست، گفت: این دولت وارث بیکاری انباشته ای از دهه های گذشته بوده که علت آن هم رشد جمعیت سالهای ابتدای انقلاب است که این جمعیت اکنون به سن اشتغال رسیده و متقاضی کار هستند.

وزیر ارتباطات با بیان اینکه سال گذشته حدود یک میلون و 200 هزار نفر در کشور وارد بازار شدند، گفت: کمتر کشوری با چنین شرایطی مواجه است، لذا باید برای ایجاد اشتغال برنامه ریزی گسترده تری داشته باشیم.

وی افزود: در حال حاضر با برداشته شدن تحریم ها و گسترش روابط خارجی و افزایش فروش نفت، اقتصاد کشور در مسیر درست و اصلی خود قرار گرفته و رشد اقتصادی و ایجاد اشتغال کشور بالا رفته است.

وزیر ارتباطات با بیان اینکه در سالهای گذشته دوران سختی را پشت سر گذاشتیم، گفت: آینده خوبی پیش رو داریم.

وی با بیان اینکه بهبود معیشت مردم از دغدغه های اصلی دولت است، گفت: باید برای معیشت اقشار متوسط و ضعیف جامعه فکری جدی شود.

واعظی در ادامه با اشاره به انتخابات پیش رو گفت: افراد زیادی در این دوره انتخابات کاندیدا شده اند که کارنامه برخی از آنها در مسئولیت هایی که داشته اند مشخص است. متاسفانه برخی از کاندیداها شعارها و برنامه های غیرواقعی می دهند که قابلیت اجرایی شدن ندارد.

وی با بیان اینکه به فرموده رهبر معظم انقلاب انتخابات نقطه قوت نظام است، گفت: وظیفه مجریان انتخابات برگزاری انتخاباتی سالم و قانونمند است.

وی افزود: کاندیداها نیز باید از تخریب یکدیگر پرهیز کرده و به بیان برنامه هایشان بپردازند و رقابتی سالم داشته باشند تا پس از برگزار انتخابات بتوانند برای پیشبرد امور کشور با هم کار کنند.

واعظی گفت: مردم نیز باید مشارکت حداکثری در انتخابات داشته باشند، زیرا این حضور باعث وحدت بیشتر، اقتدار نظام و مایوس شدن دشمنان خواهد شد.

وی همچنین با اشاره به سرمایه گذاری 22 میلیارد تومانی دولت تدبیر و امید در حوزه ICT در شهرستان سنقروکلیایی، گفت: تا پایان عمر دولت هشت میلیارد تومان دیگر در این شهرستان سرمایه گذاری خواهد شد.

وزیر ارتباطات افزود: تا پایان عمر دولت شهر سطر شهرستان سنقروکلیایی نیز تحت پوشش نسل سوم تلفن همراه قرار خواهد گرفت.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: