• پنجشنبه ۳۱ فروردین ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۴۹
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 961-21714-5
  • خبرنگار : 6
  • منبع خبر : ----

رئیس سازمان برنامه و بودجه کرمانشاه:

نیاز به سرمایه‌گذاری سالانه پنج میلیارد دلاری در استان داریم

رئیس سازمان برنامه و بودجه استان کرمانشاه گفت: برای تحقق اهداف توسعه‌ای نیاز به سرمایه‌گذاری پنج میلیارد دلاری سالانه در این استان داریم.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، طهمورث الیاسی در مراسم اختتامیه برنامه جامع آموزش توسعه محتوای الکترونیکی در حوزه کشاورزی که امروز (31 فروردین) در جهاددانشگاهی کرمانشاه برگزار شد، اظهار کرد: در کشور و استان کرمانشاه ظرفیت ها و قابلیت‌های بسیار زیادی داریم که باید از آنها در راستای خدمت رسانی و تحقق اهداف توسعه‌ای که در کشور دنبال می‌شود استفاده کنیم و برای تحقق این ظرفیت‌ها در بخش کشاورزی و سایر بخش‌ها باید برنامه داشته باشیم.

 الیاسی با اشاره به نرخ بالای بیکاری در استان کرمانشاه تصریح کرد: استان کرمانشاه در طول 20 سال گذشته همواره جزو 10 استان اول کشور از نظر نرخ بالای بیکاری بوده است .

رئیس سازمان برنامه و بودجه استان کرمانشاه با اشاره به نرخ 22 درصدی بیکاری استان کرمانشاه در سال گذشته، افزود: این موضوع نشان از این دارد که باید در حوزه توانمندسازی نیروی کار در استان برنامه ریزی شود.

وی تاکید کرد: باید بحث دانش و تولید محتوا برای افزایش مهارت نیروی انسانی جزو اولویتهای استان برای تحقق اهداف توسعه‌ای باشد.

الیاسی درآمد سرانه مردم استان را از متوسط کشور پایین تر و تقریبا نصف آن دانست و افزود: این مهم ضرورت تلاش در راستای استفاده از دانش فنی و تامین منابع مالی را بیشتر می‌کند.

رئیس سازمان برنامه و بودجه استان کرمانشاه در ادامه با بیان اینکه برای تحقق اهداف توسعه‌ای نیاز به سرمایه‌گذاری سالانه پنج میلیارد دلاری در استان داریم، تصریح کرد: باید سالیانه پنج میلیارد دلار در استان سرمایه‌گذاری داشته باشیم تا بتوانیم به اهداف خود برسیم.

وی با بیان اینکه برای هر شهرستان در استان کرمانشاه یک سند توسعه تدوین شده، افزود: امیدواریم این برنامه بتواند شروعی برای ادامه برنامه‌های آینده باشد.

 وی افزود: درخواست همکاری و مشارکت بیشتر با آژانس جایکا در استان را داریم.

محمدهادی دریایی معاون سازمان برنامه و بودجه کشور نیز در این نشست با اشاره به اجرای مشترک این پروژه با آژانس همکاری بین‌المللی ژاپن(جایکا)، اظهار کرد: این پروژه با توجه به رویکرد انتقال دانش فنی تایید شده و در نهایت باید منجر به انتقال این دانش بشود

وی گزارش‌دهی را در اجرای این نوع پروژه‌ها خیلی مهم برشمرد و افزود: دستگاه‌هایی که می‌توانند از نتایج این پروژه استفاده کنند باید از ورک‌شاپ‌ها مطلع باشند، چراکه ایجاد شریان‌های دانش و استفاده از ارتباطات در قالب استفاده از ورک‌شاپ‌ها شدنی است.

معاون سازمان برنامه و بودجه کشور افزود: اگرچه این پروژه یک پروژه مطالعاتی است، اما برون‌داد آن باید در وضعیت اقتصادی و معیشتی مردم دیده شود.

وی با بیان اینکه در استان کرمانشاه در گذشته پروژه‌هایی مثل حوزه آبریز قره‌سو با همکاری جایکا اجرایی شده، افزود: باید با استفاده از تجربیات گذشته برای استفاده بهینه دستگاه‌ها از این پروژه برنامه‌ریزی شود.انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: