• پنجشنبه ۳۱ فروردین ماه، ۱۳۹۶ - ۱۷:۵۳
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 961-21814-5
  • خبرنگار : 3
  • منبع خبر : ----

استاندار کرمانشاه:

کارهای زیادی انجام شده و نباید امید مردم را به یاس مبدل کرد

استاندار کرمانشاه با بیان اینکه کارهای بسیاری در سالهای اخیر در کشور انجام شده گفت: نباید امید مردم را به یاس مبدل کرد.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، اسدالله رازانی امروز(31 فروردین)در جلسه شورای اداری شهرستان هرسین، با اشاره به اقدامات مثبت و موثر نظام در سالهای پس از انقلاب، گفت: انصافا کارنامه کاری نظام و دلتمردان در سالهای پس از انقلاب بسیار درخشان است.

وی به دوران هشت سال جنگ تحمیلی اشاره کرد و افزود: در آن هشت سال عملا نه تنها فرصتی برای کار نبود، بلکه کشور بسیار دچار خسارت شد و ویرانی بسیاری به بار آمد.

رازانی تصریح کرد: در سالهای پس از جنگ کارهای بسیاری انجام شد و بسیاری ساخت و سازها صورت گرفت، اما در هشت سال دولت قبل آنطور که باید کار نشد و با وجود منابع مطلوب کار زیادی صورت نگرفت.

استاندار کرمانشاه افزود: دولت یازدهم در ابتدای فعالیت خود مهم‌ترین رسالت خود را برداشتن تحریم‌ها قرار  داد که در این مسیر تا حدود زیادی موفق بود و به خوبی این رسالت را به انجام رساند.

رازانی تصریح کرد: در کنار بحث مذاکرات، دولت یازدهم اقدامات بزرگی را نیز در کشور انجام داد که از جمله آن می‌توان به تکمیل راه آهن ملایر-کرمانشاه اشاره کرد.

وی با بیان اینکه راه‌آهن یکی از پیش شرط های توسعه است، گفت: استان تبریز در حالی افتتاح صدسالگی ایستگاه راه‌آهن خود را جشن می‌گیرد که هنوز قطار به کرمانشاه نرسیده، اما این دولت اهتمام بسیاری داشت که این کار انجام شده و پروژه راه آهن ملایر-کرمانشاه تکمیل شود.

استاندار کرمانشاه با بیان اینکه کار این پروژه در مراحل انتهایی قرار دارد، گفت: اگر بارندگی نداشتیم کار پروژه تا پیش از 29 اردیبهشت ماه تمام شده بود، اما این پروژه در بهار امسال به بهره‌برداری می‌رسد.

رازانی افزود: از دیگر پروژه‌های مهم پروژه گرمسیری است که بزرگترین پروژه عمرانی کشور است و از تونل 50 کیلومتری این پروژه 50 متر باقی مانده است.

وی با بیان اینکه نباید امید مردم را به یاس مبدل کرد، گفت: انصافا کارهای صورت گرفته بسیار خوب بوده و آینده کشور نیز بسیار درخشان است و اقتصاد کشور در مسیر صحیح قرار دارد.

رازانی تصریح کرد: در حال حاضر عمده زیرساخت‌های کشور انجام شده و منابع از این پس صرف ایجاد اشتغال خواهد شد.

وی افزود: قطعا اولویت دولت روحانی یا هردولت دیگری که روی کار بیاید، ایجاد اشتغال خواهد بود و با توجه به زیرساخت‌هایی که طی تمامی این سالها در کشور ایجاد شده، راحت‌تر خواهد توانست به بحث اشتغال بپردازد.

استاندار کرمانشاه در ادامه با اشاره به مشکلات آب شرب هرسین، تصریح کرد: با اقدامات انجام شده در بارندگی‌های اخیر آب این شهر گل آلود نشد.

وی افزود: در برنامه بلندمدت نیز احداث تصفیه‌خانه شهرستان در دستور کار قرار دارد که در سفر رییس جمهور به تصویب رسید و اعتبار 5.9 میلیارد تومانی آن دریافت شده و پیمانکار نیز انتخاب شده که احیانا در صورت گل آلود شدن مجدد آب، این آب پاک و شفاف به دست مردم شهر برسد.

رازانی تصریح کرد: همچنین برنامه دیگر در جهت رفع این مشکل حفر دو حلقه چاه در 27 کیلومتری شهر با اعتبار 17 میلیارد تومان است که این امر نیز در دست اقدام است.

استاندار کرمانشاه تاکید کرد: مردم هرسین از این پس هیچ دغدغه‌ای بابت آب شرب نخواهند داشت.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، رازانی همچنین در جلسه شورای اداری شهرستان سنقروکلیایی که با حضور وزیر ارتباطات برگزار شد، با بیان اینکه سنقروکلیایی متاسفانه شهرستانی بن بست است، گفت: علی رغم این شرایط این شهرستان از پتانسیل‌های خوبی در بسیاری حوزه ها برخوردار است.

وی افزود: سنقر بدون شک حرف اول را در فرش و صنایع دستی می‌زند و در زمینه کشاورزی و کانی‌های فلزی نیز ظرفیت‌های خوبی دارد و با مطالعات انجام شده این شهرستان پتانسیل خوبی در زمینه صنایع فلزی دارد.

رازانی با اشاره به ایجاد دو سد در شهرستان، گفت: در این شرایط امکان ایجاد صنایع آب‌بَر نیز از جمله تولید فولاد در شهرستان امکان پذیر می‌شود.

استاندار کرمانشاه با اشاره به تدوین سند توسعه برای هر شهرستان، گفت: در شرایط پس از برجام که تحریم‌ها برداشته شد، امکان انجام کارهای بزرگ در سطح استان و شهرستان بیش از پیش فراهم است.
                              


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: