• پنجشنبه ۳۱ فروردین ماه، ۱۳۹۶ - ۲۲:۲۱
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 961-2985-5
  • خبرنگار : 5
  • منبع خبر : ----

قالیباف:

می‌توان نابسامانی‌های کشور را 4 ساله سامان داد

شهردار تهران با بیان اینکه نمی‌توان کشور را با پشت میزنشینی و مدیریت بخشنامه‌ای اداره کرد، گفت: معتقدم ظرف مدت چهار سال می‌توان نابسامانی‌های کشور را ساماندهی کرد.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، محمدباقر قالیباف عصر امروز (31 فروردین) در مراسم یادواره شهدای مدافع حرم و عملیات غرورآفرین بازی دراز که در مسجد معتضدی کرمانشاه برگزار شد، گفت: اگر امروز کشور ما در امنیت به سر می‌برد، آن هم در شرایطی که هر روز و هر ساعت در یک گوشه خاورمیانه شاهد ناامنی، ترور و انفجار هستیم، فقط حاصل خون شهدا است.

این کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری گفت: امنیت ما حاصل خون شهدای مدافع حرم است که صدها کیلومتر دورتر در حال دفاع از مظلومین و مسلمین هستند و امنیت را برای ما برقرار کرده اند.

وی ادامه داد: امروز حتی در قلب اروپا که مدعی امنیت است و خود باعث ایجاد این مشکلات در خاورمیانه شده نیز ناامنی دیده می شود.

قالیباف در ادامه هدف از انقلاب اسلامی و مجاهدت دوران دفاع مقدس را ایجاد شرایط خوب زندگی برای مردم عنوان کرد که بتوانند در سایه آن عبادت کنند و سعادت اخروی به دست بیاورند و افزود: اگر امروز نتوانیم این شرایط را برای مردم فراهم کنیم، یعنی نتوانسته‌ایم اهداف و آمال انقلاب را محقق کنیم.

وی اظهار کرد: انقلاب ما انقلاب مستضعفان و محرومان بود و قرار شد این نظام رسیدگی به محرومین را در اولویت قرار دهد، اما در این بخش چندان موفق نبوده‌ایم.

شهردار تهران افزود: در عرصه مسائل اقتصادی کارنامه قابل قبولی نداریم و آنقدر در این بخش ضعیف شده‌ایم که دشمنان از حمله نظامی به ما ناامید شده و می‌خواهند ضربه رساندن به انقلاب را از مسیر ضعف اقتصادی و مسائل معیشتی پیش ببرند.

قالیباف با بیان اینکه مسائل اقتصادی جامعه ما را دچار مشکل کرده، تاکید کرد: نمی‌توان خانواده‌ای را دید که فرد بیکار نداشته باشد، امروز بخش قابل توجهی از افراد جامعه برای حداقل‌های زندگی دچار مشکل‌اند و گرانی و بیکاری به دغدغه اصلی مردم تبدیل شده است.

وی با بیان اینکه آمارهای ارائه شده از وضعیت بیکاری را قبول ندارم و  امروز هر خانه‌ای یک بیکار دارد، گفت: هدف از کار فقط درآمد نیست، بلکه بیکاری حیات و جوهره انسانی را از مردم می‌گیرد و این ظلم است.

این کاندیدای ریاست جمهوری با بیان اینکه بیکاری جوانان و نیروهای لایق را به سمت اعتیاد و شرمندگی در برابر خانواده کشانده است، گفت: وقتی جوان برای تامین هزینه دانشگاه محتاج می‌شود و از اینکه مادرش با کار کردن در خانه مردم شهریه او را می‌دهد شرمنده است، شرمندگی اش برای ما مدیران است.

وی در خصوص دلایل بروز این مشکلات اقتصادی یادآور شد: یکی از مهمترین دلایل بیکاری مشکل مدیریتی در کشور است، اگر در زمان جنگ موفق بودیم دلیلش آن بود که اول مردم در جبهه حضور داشتند و دوم فرماندهان نیز در کنار سربازها می‌جنگیدند و از پشت میزجنگ را مدیریت نمی‌کردند، اما امروز کشور اینگونه اداره نمی‌شود.

شهردار تهران با انتقاد از اینکه مردم از صحنه اقتصاد حذف شده‌اند، تصریح کرد: فقط چهار درصد مردم در اقتصاد حضور دارند و حضور این قشر نیز با رانت و زد و بند محقق شده است.

وی خاطرنشان کرد: از سوی دیگر همه امور مدیریت در تهران متمرکز شده و برای هرکاری باید در تهران تصمیم گرفت، آن هم با کمک نامه و بخشنامه. اداره بخشنامه‌ای کشور شیوه‌ای قجری است و برای رفع مشکلات موثر نیست.

وی برنامه ریزی و حضور مجدانه را راه حل مشکلات کشور دانست و تاکید کرد: امروز ما مشکل مادی در کشور نداریم و بیش از ظرفیت هم سرمایه و پول داریم، مشکل نیروی متخصص و منابع انسانی هم نداریم، بلکه فقط معضل مدیریت داریم.

قالیباف عنوان کرد: امروز 25 میلیارد دلار کالای قاچاق وارد کشور می‌شود که صنایع را به زمین زده است، اما این مشکل هم حل نشدنی نیست.

به گفته شهردار تهران، همه مشکلات کشور در کمترین زمان قابل حل است، اما مرد کار می‌خواهد.

وی عنوان کرد: این کشور ظرفیت آن را دارد که نابسامانی‌هایش ظرف مدت چهار سال سامان یابد. نمی‌گویم همه مشکلات حل شود اما حداقل به مسیر درست حرکت کنیم و یقین دارم با ظرفیت‌ها و نیروهایی که داریم این اراده در کشور وجود دارد.

قالیباف معتقد است، اگر بتوانیم ضعف مدیریت و سیستم اداری را در کشور اصلاح کنیم، بسیاری از امور به سرعت در مسیر درست پیش خواهد رفت.

وی با تاکید بر اینکه باید به جوانان اعتماد کرد، گفت: نمی‌توان کشور را به شیوه پنج دهه قبل پیش برد.

این کاندیدای ریاست جمهوری اظهار کرد: وقتی قرار بود شهردار شوم به مردم قول دادم هر شش ماه تغییر و تحولی در تهران ایجاد کنم، در غیراینصورت مدیری نالایق و بی عرضه هستم و قولی که به مردم دادم را محقق کردم.

وی افزود: در شرایطی که تهران هم درگیر مشکلات ناشی از تحریم‌ها بود و کمک چندانی از دولت‌ها دریافت نکردیم، شهر اداره شد و عقیده دارم کشور را نیز می‌توان همینگونه متحول کرد.

قالیباف از رشادت‌های مردم کرمانشاه در زمان جنگ هم یاد کرد و گفت: حق استانی با این ظرفیت مرز، گردشگری، کشاورزی و ... نیست که نرخ بالای بیکاری داشته باشد.

این کاندیدای انتخابات ریاست‌جمهوری در حاشیه این نشست نسبت به لغو پخش زنده مناظرات انتخاباتی  هم اعتراض کرد و از کمیسیون بررسی تبلیغات انتخابات خواست با درخواست عمومی برای برگزاری مناظره‌های آزاد و زنده موافقت و همراهی کند.

قالیباف با اشاره به ظرفیت‌های منحصر به فرد مناظره‌های زنده و افزایش میزان مشارکت مردم، برگزاری آنها را ضرورتی برای آگاه‌سازی عمومی از برنامه‌ها و دیدگاه‌های نامزدهای انتخاباتی دانست.انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: