• پنجشنبه ۱۴ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۱۲
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 962-2985-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

کنفرانس بین المللی فناوری و انرژی سبز در کرمانشاه آغاز بکار کرد

کنفرانس بین المللی فناوری و انرژی سبز که به همت موسسه آموزش عالی جهاددانشگاهی کرمانشاه برگزار شده، آغاز بکار کرد.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، این کنفرانس با حضور رییس جهاددانشگاهی کشور، جمعی از مسئولین سازمان محیط زیست، اساتیدی از کشورهای مالزی و عراق و اساتید دانشگاه های داخلی و فعالین این حوزه، امروز(14 اردیبهشت) برگزار شد.

بهروز بادکو دبیر علمی این کنفرانس اظهار کرد: سال گذشته مجوز برگزاری این کنفرانس را اخذ کرده و فراخوان برگزاری آن اعلام شد که با استقبال خوبی روبرو شد و 300 مقاله در شش محور  انرژی‌های بادی، انرژی‌های زمین گرمایی، انرژی‌های زیست توده، انرژی‌های دریایی، انرژی‌های هیدروژن و پیل سوختی و انرژی خورشیدی به دبیرخانه کنفرانس رسید.

وی با اشاره به تشکیل کمیته علمی کنفرانس با حضور اساتید جهاددانشگاهی و اساتید داخل و خارج از کشور، گفت: پس از بررسی صورت گرفته توسط داوران، 70 مقابله برای ارائه بصورت سخنرانی و پوستر انتخاب شد.

وی افزود: 70 درصد مقالات رسیده از خارج از استان کرمانشاه و عمدتا از استانهای تهران، اصفهان، مرکزی، آذربایجان شرقی و همدان بوده است.

بادکو ادامه داد: 18 طرح و ایده فناورانه نیز در محورهای شش گانه کنفرانس به دبیرخانه رسید که با رای داوران هفت طرح فناورانه برتر انتخاب شد که از صاحبان آنها تقدیر می شود.

دبیر علمی این کنفرانس گفت: در این کنفرانس برپایی سه کارگاه آموزشی با عناوین راهکارهای نوین در بهینه سازی و مدیریت مصرف انرژی، روش های نوین در استفاده مجدد از پسماند و  نیز ارائه دو مثال کاربردی از سیستم های انرژی های تجدیدپذیر دیده شده است.

در حاشیه این کنفرانس نمایشگاهی از دستاوردهای شرکت های مستقر در پارک علم و فناوری جهاددانشگاهی استان کرمانشاه برپا شده است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: