• دوشنبه ۱۸ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۶ - ۱۹:۳۷
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 962-4085-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

روحانی در کرمانشاه خطاب به رقبای انتخاباتی‌اش:

چرا حرف هایی که در جلسه خصوصی می زنید را بلند نمی گویید؟

حسن روحانی بیان اینکه عده ای از پیشرفت ایران نگران هستند، گفت: عده ای از آزادی جوانان نگران هستند.

به گزارش ایسنا منطقه کرمانشاه، این کاندیدای ریاست جمهوری که  در ورزشگاه امام خمینی(ره) کرمانشاه در جمع حامیانش سخن می‌گفت،  اظهار کرد: درود و سلام بر کرمانشاه قهرمان. اینجا سینه ستبر ایران است. سراسر کرمانشاه شور شما جوانان و دختران و پسران است. مردم عزیز استان کرمانشاه من می خواهم به شما بگویم اگر سال 92 به شما وعده دادم بزرگترین آبادانی و آبرسانی در ایران محقق می شود، اینک تحقق یافته است.

وی ادامه داد: در دولت یازدهم، یازده هزار و 600 میلیارد تومان برای آبرسانی اعتبار کرده ایم و انشاالله 20 هزار هکتار با این آب، آبیاری خواهد شد و انشاالله در سال های آینده تا 120 هزار هکتار افزایش می یابد و انشاالله راه آهن کرمانشاه در خرداد به راه آهن سراسری متصل خواهد شد.

روحانی وعده داد: قصر شیرین منطقه آزاد خواهد شد. قطار شهری و مترو هم در دولت دوازدهم اجرایی خواهد شد.

رئیس دولت یازدهم با  تصریح  اینکه یک عده از پیشرفت ایران و آزادی جوانان نگران هستند،خطاب به رقبای انتخاباتی‌خود گفت: چرا حرف های دلتان را به جوانان نمی گویید و چرا حرف هایی که در جلسه خصوصی می گویید، را بلند نمی گویید؟

وی افزود: می خواهید ایران در حصر و محاصره باقی بماند و ارتباط جوان ایرانی با دنیا قطع شود. روحانی دراین چهار سال در مقابل شما ایستاد و من با کمک شما(مردم) آماده ام چهار سال دیگر هم بایستم.

روحانی همچنین گفت: آنها از اینکه مردم ایران می توانند با مردم دنیا در ارتباط باشند، نگران هستند. گفتند ما با خانواده شهدا و ایثارگران هستیم ولی، من می پرسم در هشت سال قبل مطالبات خانواده های شهدا و ایثارگران را دادید؟ مردم بدانید که تمامی مطالبات خانواده های شهدا و ایثارگران در دولت یازدهم پرداخت شد.

این کاندیدای دوازدهمین دور ریاست جمهوری گفت: ما اهل شعار نیستیم، بلکه اهل عمل هستیم. مردم بدانید قدرت دفاعی دردولت یازدهم افزایش یافته است. ما با سلاح مخالف نیستیم ولی بدانید با کسانی که می خواهند دل مردم ایران و مردم منطقه را بهراسانند مخالفیم. قدرت ایران برای آن است که در برابر تجاوز مقابله کنیم.

وی ادامه داد:ما در برابر هر نوع متجاوزی می ایستیم و مقاومت می کنیم ، ولی اجازه نمی دهیم بداخلاقی های شما ادامه پیدا کند. دوران خشونت پایان یافته است. شما می خواهید آزادی را از مردم بگیرید و مردم در مقابل شما می ایستند.

روحانی در ادامه خاطرنشان کرد: ما در روزهای پیشرفت قرار گرفته ایم، ما باید برای زندگی محرومان امروز تصمیم بگیریم نه با شما بلکه با عمل.

این کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری با اشاره به دستاوردهای دولت یازدهم گفت: آنهایی که شعار می دادند که از محرومان حمایت می کنند گندم کشاورزان را به چه قیمتی می خریدند؟ آنها که مدعی حمایت از کشاورزان هستند قیمت گندم را بیش از قیمت جهانی خریداری می کردند یا گندم را از خارج وارد می کردند؟ امروز که گندم قیمت کیلویی 1300 تومان خریداری می کنیم برخی نگران هستند.

وی در همین راستا افزود: می پرسم آن روز که برای انتقال پول مان از صراف استفاده می شد و درب بانکهای مان بسته شده بود برای ایران عزت داشت و بهتر بود یا امروز درب تعامل با جهان باز شده است. شما می خواهید ملت ایران را در فشار و انزوا قرار دهید. ملت ایران اجازه نمی دهد راه هشت سال گذشته را به ایران باز گردانید.

روحانی سپس خاطرنشان کرد: می‌گویند ما می خواهیم با فساد مبارزه کنیم. من از شما می پرسم چهار سال دولت در دست ما بوده است، ولی  شما در طول 38 سالی که وظیفه تان نظارت بود، جلوی فساد را گرفتید؟ مردم می خواهند بفهمند 3 میلیارد و 800 میلیون تومان ملت ایران کجا رفته است؟ آنهایی که پشت تریبون ها می روند و می خواهند به مردم گزارش دهند مردم سوالشان از آنها این است که چه کسی اجازه داد این 3 میلیارد و 800 میلیون برود؟

وی همچنین تصریح کرد: چرا به مردم گزارش نمی دهید اموال ملت ایران را چه کسانی تاراج کردند؟ آنهایی که دو میلیارد پول ما را به حلقوم آمریکا ریختند، چرا این کار را کردند؟ در سال 86 و 87، 10 ماه فرصت بود این پول و اوراق از امریکا به ایران بازگردد ولی چرا این کار نکردید؟

روحانی با اشاره به رویکرد دولت یازدهم نسبت به موضوع حقوق های نجومی یادآورشد:از حقوق نجومی سوال می کنید، ما برای آنهایی که منصفانه از بیت المال استفاده نکرده بودند اقدام کردیم.

وی سپس با اشاره به مخالفانی که قصد بر هم زدن آرامش مراسم های حامیان روحانی را داشته اند گفت:ما اجازه نمی دهیم یک اقلیت با بلندگوهای بلند بخواهند اکثریت را منزوی کنند. شما چند درصد مردم هستید که احساس می کنید قیم مردم هستید. ما در 29 اردیبهشت به این اقلیت پاسخ می دهیم.

این کاندیدای ریاست جمهوری در ادامه گفت:روحانی در 4 سال آینده اجازه نمی دهد بلندگوها در دست اقلیت ها باقی بماند، ما قانون اساسی را اجرا خواهیم کرد.

روحانی با بیان اینکه"ما اجازه نمی دهم خون شهید بهشتی و شهدایمان پایمال شود" اظهار کرد: بهشتی حامی مردم ایران بود. بهشتی نویسنده قانون اساسی بود. شما حاضرید قانون اساسی را اجرا کنید؟ سایتی گزارش سازمان بازرسی را درخصوص املاک نجومی را منتشر کرد؟

رئیس دولت یازدهم همچنین گفت: درخصوص حقوق نجومی خودمان مطرح کردیم و آن را به بیت المال بازگردانیدم، ولی املاک نجومی را چه کردید؟ چرا قوه قضاییه در این باره اقدامی نکرد؟ ما 29 اردیبهشت برای عدالت و مبارزه با فساد می خواهیم را ی دهیم.

وی ادامه داد: ما 29 اردیبهشت برای  تساوی حقوق شهروندی تمام اقوام ایرانی می خواهیم رای دهیم . ما می خواهیم تمام ملت ایران چه شیعه و جه سنی و چه اهل حق از حقوق مساوی برخودار باشند.

روحانی سپس افزود: ما اجازه نمی دهیم مردم را قطعه قطعه کنید چون ما ملت صد در صد هستیم. دولت یازدهم دولت صد در صدی بود و دولت دوازدهم هم دولت صد درصدی است. مردم به شما اجازه فریب را نمی دهند.

وی  سپس گفت: می گویند پول پخش می کنند، ولی این پول را از کجا می آورید. از حقوق معلمان کم می کنید؟ از پول کشاورزان کم می کنید؟ یا جیب دیگری دارید؟یکبار مردم ایران تجربه کردند 45 هزار میلیارد تومان از بانک مرکزی برداشتند و تجربه اش تورم 45 درصدی بود.

این کاندیدای دوازدهمین دور انتخابات ریاست جمهوری ادامه داد:شما می خواهید تورم تک رقمی را به تورم 45 درصدی بازگردانید. این مردم تلاش کردند در سراسر ایران بنگاه های اقتصادی را آباد کنند. دوباره می خواهید بنگاه ها را ببندید؟

وی با تاکید بر ضرورت توجه به جایگاه زنان در جامعه گفت: می خواهید زنان را به خانه بفرستید؟ ملت ایران و قانون اساسی این اجازه به شما نمی دهد. ما امروز اعلام می کنیم 29 اردیبهشت بازهم آزادی می خواهیم. ما از دروغ و فریب آنها که سالها دیدیم خسته شده ایم.

روحانی خاطرنشان کرد: انتخابات دوازدهم ریاست جمهوری پیشروی ماست. هر نفر به همراه یازده نفر به پای صندوق رای برود. ما 12 نفره در انتخابات دوازدهم شرکت خواهیم کرد.

روحانی در بخش دیگر این سخنرانی گفت: ما از طریق گردشگری و جذب سرمایه گذاری خارجی و اجرای اقتصاد مقاومتی ایران را آباد خواهیم کرد، مردم ایران می خواهند ممنوعیت ها تمام شود. بر چه مبنای عکس بزرگان ایران را ممنوع می کنید؟ با چه قانونی؟ آن قانون را اعلام کنید؟ ادعا کردید شورای  عالی امنیت ملی این کار کرده است ولی من به صراحت گفتم دروغ است دروغ است.

وی در پایان تصریح کرد: ما حرفمان را در صندوق آرا خواهیم زد.  نگذاریم تندروها و افراطی ها بازگردند. ملت ایران به افراطی ها اجازه بازگشت نمی دهند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: