• چهارشنبه ۲۰ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۶ - ۰۸:۰۱
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 962-5584-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

سرمايه گذاری 300 ميليون يورويی يك شركت يونانی در پالايشگاه كرمانشاه

معاون اقتصادي و توسعه منابع استانداري کرمانشاه گفت: براساس تفاهم نامه اي كه ميان سرمايه گذار جديد پالايشگاه كرمانشاه و يك گروه يوناني انجام شد، اين سرمايه گذار خارجي 300 ميليون يورو در پالايشگاه كرمانشاه سرمايه گذاري مي كند

به گزارش ایسنا منطقه کرمانشاه، رضا رحيمي اظهار کرد: پالايشگاه كرمانشاه يكي از قديمي ترين و مهم ترين صنايع استان است كه  ادامه فعاليت و توسعه بيشتر آن مورد توجه جدي مديريت ارشد استان و مردم است.

معاون اقتصادي و توسعه منابع استانداري كرمانشاه افزود: يكي از سياست هاي مورد نظر رهبر معظم انقلاب و دولت تدبير و اميد، موضوع واگذاري مجموعه هاي دولتي به بخش خصوصي است كه اين موضوع با برنامه ريزي مناسب در حال انجام است.

اين مدير ارشد اقتصادي استان اظهار کرد: سرمايه گذار جديد اين مجموعه از كارآفرينان خوب استان و كشور است و از اين توانايي برخوردار است كه فعاليت هاي پالايشگاه كرمانشاه را در بخش هاي مختلف توسعه دهد.

وي با تاكيد بر اين موضوع كه پالايشگاه كرمانشاه نيازمند توسعه بيشتر است، افزود: با توجه به قرار گرفتن اين مجموعه در وسط شهر کرمانشاه، موضوع آلاينده هاي زيست محيطي يكي از مشكلات اين پالايشگاه است كه اميدواريم با انتقال تكنولوژي هاي جديد اين مشكلات به حداقل برسد.

رحيمي ادامه داد: فرآورده هاي پالايشگاه كرمانشاه هنوز به همان روش هاي چند دهه پيش صورت مي گيرد كه غيراقتصادي است.

معاون استاندار كرمانشاه با اشاره به تمايل جدي گروه خارجي براي سرمايه گذاري در پالايشگاه كرمانشاه اظهار کرد: اين مجموعه يك گروه سرمايه گذار يوناني است كه در حال حاضر در بخش هاي نفتي، پزشكي و ديگر بخش ها در كشور سرمايه گذاري كرده و از مجموعه هاي توانمند بين المللي محسوب مي شود.

اين مدير ارشد اقتصادي استان عنوان كرد: براساس تفاهم نامه اي كه ميان سرمايه گذار جديد پالايشگاه كرمانشاه و گروه يوناني  امضاء شد، اين مجموعه آماده است تا 300 ميليون يورو در پالايشگاه كرمانشاه سرمايه گذاري كند و زمينه توسعه و انتقال تكنولوژي به استان را فراهم كند.

وي تصريح كرد: اين حجم بالا از سرمايه گذاري مي تواند پالايشگاه كرمانشاه را كاملاً متحول كند.

معاون اقتصادي و توسعه منابع استانداري عنوان كرد: اميدواريم زمينه هاي عملي شدن اين سرمايه گذاري به سرعت فراهم شود و شاهد اقتصادي تر شدن توليدات پالايشگاه و توسعه ظرفيت ها و كاهش آلاينده ها در اين مجموعه باشيم.

 رحيمي ادامه داد: يكي از برنامه هاي اصلي دولت تدبير و اميد توليد بنزين هاي با استاندارد بالا و داراي كمترين آلودگي زيست محيطي است كه اميدواريم با عملي شدن اين تفاهم شاهد افزايش توليدات اين محصول در كشور باشيم.

وي انتقال تكنولوژي و بومي سازي تكنولوژي در حوزه پالايشگاه را از اولويت هاي اين تفاهم برشمرد و گفت: اين سرمايه گذاري بايد با دورنماي تربيت تكنسين هاي كرمانشاهي همراه باشد تا در آينده بتوانيم با اتكا به اين نيروي متخصص به توسعه بيشتر پالايشگاه بپردازيم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: