• سه شنبه ۲۶ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۲۰
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 962-787-5
  • خبرنگار : 5
  • منبع خبر : ----

استاندار کرمانشاه:

رای تک تک مردم مهم و حضورشان ضروری است

استاندار کرمانشاه گفت: امروز رای تک تک مردم از روستاییان گرفته تا مردم شهر و پیر و جوان مهم و حضورشان در انتخابات ضروری است.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، اسدالله رازانی در نشست با اهالی فرهنگ و هنر استان که امروز (26 اردیبهشت) در سالن شهدای دولت استانداری برگزار شد، از فضای انتخاباتی کنونی کشور به عنوان بهار سیاست ورزی در ایران یاد کرد.

وی با اشاره به اینکه سه روز تا انتخابات ریاست جمهوری زمان باقی مانده و در این روزها بازار مناظره و رقابت بین کاندیداها بسیار داغ است، اظهار کرد: گاهی برخی از اینکه در مناظرات محدوده اخلاق رعایت نمی‌شود نگرانند، اما اگر این لایه ظاهری را کنار بگذاریم می‌بینیم در دل این مناظرات کسانی که قرار است امور کشور را در دست بگیرند به خوبی به مردم شناسانده می‌شوند و لایه‌های پنهان زندگی آنها در معرض دید مردم قرار می‌گیرد.

رازانی افزود: اینکه مردم می‌توانند با این شناختی که به دست می‌آورند خوب تصمیم بگیرند، جای خوشحالی دارد.

وی تاکید کرد: نتیجه دیگر مناظرات این است که افرادی که بخواهند پا در عرصه سیاست بگذارند خواهند دانست کارنامه خودشان و اطرافیانشان در معرض دید مردم قرار می‌گیرد و باید بیشتر مراقبت باشند.

استاندار کرمانشاه از اهمیت انتخابات ریاست جمهوری هم یاد کرد و ادامه داد: اولین نکته حضور مردم است، زیرا مردم سالاری و حضور آنها در تعیین سرنوشت کشور از مهمترین شاخصه‌های نظام جمهوری اسلامی ایران است.

به گفته رازانی، اهمیت انتخابات ریاست جمهوری از برخی انتخابات دیگر بالاتر است، زیرا در نهایت دولتی روی کار می‌آید که اهم امور کشور را در دست دارد و رییس جمهور بعد از از مقام معظم رهبری دومین مقام مهم در ساختار کشور است.

وی گفت: امروز رای تک تک مردم از روستاییان گرفته تا مردم شهر و پیر و جوان مهم و حضورشان ضروری است و همه این موضوع را درک کرده‌اند.

رازانی در ادامه از اهمیت هنر در زندگی انسان یاد کرد و ادامه داد: هنر مقدم بر سایر بخش های زندگی است و اگر دچار مشکل فرهنگی باشیم، توسعه اقتصادی، سیاسی و اجتماعی نیز اتفاق نخواهد افتاد.

وی با بیان اینکه توسعه کشور از مسیر فرهنگ می‌گذرد، اظهار کرد: اگر امروز برخی کشورها که با مسیر توسعه را آغاز کردند از ما جلوتر هستند به دلیل توجه بیشتر آنها به موضوع فرهنگ است.

استاندار کرمانشاه ادامه داد: استان کرمانشاه نیز از نظر قدمت فرهنگی جایگاه ویژه‌ای دارد، اما اگر مشکلاتی داریم که گاهی مانع توسعه می‌شود، بخشی از آن ناشی از مسائل فرهنگی است.

رازانی با بیان اینکه کرمانشاه فرهنگ متفاوتی نسبت به استان‌های مرکزی و دیگر نقاط کشور دارد، عنوان کرد: برای مثال مردم منطقه ما هرچه تولید کنند مصرف می‌کنند و به همین جهت ثروت اندوزی نداریم.

وی معتقد است، این شرایط باعث شده از نظر شاخص‌های اقتصادی جزو 20 استان پایین و دهک سوم کشور باشیم.

به گفته مدیر ارشد استان کرمانشاه اگر بخواهیم این وضعیت تغییر پیدا کند، باید روی فرهنگ کار کنیم.

استاندار کرمانشاه سپس با استقبال از برگزاری نشست هایی با اصحاب فرهنگ و هنر، اظهار کرد:
هیچ سردی بین ما و اهالی فرهنگ و هنر استان وجود ندارد.

وی افزود: اگر هم در گذشته کم کاری شده به این دلیل نیست که تنبل باشیم یا نخواهیم کار کنیم، بلکه گاهی کارها  و گرفتاری آنقدر زیاد است که رشته امور از دستمان در می‌رود.

رازانی از مطالبات اهالی فرهنگ و هنر که در این نشست عنوان شد هم یاد کرد و گفت: تمام این مطالبات را  از ایده اهالی هنر در امور شهری گرفته تا بازار فروش محصولات هنری، ایجاد سالن مناسب برای موسیقی و ... در دستور کار خواهیم داشت .

استاندار کرمانشاه در پایان خواستار ایجاد یک شورای دایمی متشکل از نمایندگان هنرمندان شد و افزود: این شورا باید جلسات مستمر خود را حداقل ماهی یکبار برگزار کند و من نیز سه ماه یکبار در این جلسات حاضر می‌شوم و سعی می‌کنم نشست‌های اینگونه را نیز سالی یکبار داشته باشیم.
انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: