• سه شنبه ۲۶ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۳۹
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 962-787-5
  • خبرنگار : 5
  • منبع خبر : ----

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کرمانشاه:

وضعیت فعلی فرهنگ و هنر کرمانشاه در شان استان نیست

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه گفت: وضعیت کنونی فرهنگ و هنر استان در شان کرمانشاه نیست.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، حجت الاسلام  رحیم جعفری در دیدار اهالی فرهنگ و هنر استان با استاندار که امروز (26 اردیبهشت) برگزار شد، اظهار کرد: متاسفانه وضعیت فرهنگ و هنر اصلا در شان استان کرمانشاه نیست و این در حالیست که فرهنگ پایه توسعه اقتصادی، اجتماعی و ... است.

وی ادامه داد: کرمانشاه پتانسیل های زیادی در زمینه تاریخ و تمدن و همچنین هنرهایی مانند نمایش، موسیقی، هنرهای تجسمی و ... دارد و جزو استان‌های اول کشور است و به علاوه مرکز منطقه غرب کشور هم هست، اما آنطور که باید از این استعدادها استفاده نمی‌شود.

به گفته این مسئول، اکنون بسیاری از استان‌های دیگر که مانند ما هم سابقه فرهنگی و هنری ندارند، دبیرخانه دائمی جشنواره های ملی و بین‌المللی را ایجاد کرده‌اند و از آن برای معرفی استعدادهای خود استفاده می‌کنند، اما کرمانشاه از سال 74 تاکنون جشنواره فیلم منطقه‌ای نداشته است.

جعفری خواستار حضور پررنگ‌تر استان در برنامه‌های ملی و بین‌المللی شد که نیازمند حمایت مسئولین استان است و در نهایت توسعه پایدار فرهنگ و هنری را برای کرمانشاه به همراه دارد.

وی از نبود پشتوانه مالی هم گلایه کرد و افزود: همدان برای دو جشنواره بین‌المللی بیش از دو میلیارد تومان اعتبار گذاشته که بخش عمده این اعتبار با حمایت مسئولین استانی تامین شده و ما از چنین حمایت‌های مالی خیلی بهره‌مند نیستیم.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه تاکید کرد: البته کارهای خوبی ظرف چند ماه اخیر انجام شده و توانستیم با تخصیص 100 درصدی که در ایام پایان سال برای ما در نظر گرفته شد، خیلی از مشکلات و بدهی‌های چندین ساله ارشاد را تا حدودی پرداخت کنیم.

جعفری همچنین خواستار تعامل بیشتر مسئولین استان با هنرمندان و استفاده از ظرفیت این قشر شد و اظهار کرد: هنرمندان کرمانشاه استعدادهای زیادی دارند، اما باید فضا برای فعالیت آنها بازتر شود.

وی فرهنگ و هنر را پایه بسیاری مسائل اقتصادی، سیاسی و اجتماعی خواند و یادآوری کرد: اگر شرایط حمایت مالی از هنرمندان وجود ندارد، حداقل شان و جایگاه آنها را باید حفظ کنیم، زیرا گاهی حفظ شان یک هنرمند از میلیاردها تومان کمک نقدی بهتر است.

به گفته این مسئول، هنرمندان، مسئولین و مردم به عنوان مصرف کننده تولیدات هنری سه ضلع مثلث هستند که باید با هم در تعامل باشند.

جعفری در پایان گفت: قصد انتقاد و یا ضعیف نشان دادن عملکردها را نداریم، فقط توقع داریم به مقوله فرهنگ و هنر توجه بیشتری شود.انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: