• چهارشنبه ۲۷ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۶ - ۱۸:۳۷
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 962-7185-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

/همه بیایید/

دبیر ستاد انتخابات کرمانشاه:
دنیا چشم به انتخابات ما دوخته است

  دبیر ستاد انتخابات استان کرمانشاه گفت: همه دنیا چشم به برگزاری انتخابات در کشور ما دوخته اند.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، کرم محمدی در نشست توجیهی بازرسان و ناظران انتخابات استان که امروز(27 اردیبهشت) در سالن شهدای دولت استانداری کرمانشاه برگزار شد، اظهار کرد: انتخابات یک امر حساس، مهم و ملی است و برگزارکنندگان انتخابات باید امین، امانتدار و صیانت کننده از آن باشد.

 محمدی با تاکید بر حق الناس بودن آرای مردم، افزود: دولت تدبیر و امید به عنوان برگزار کننده این دوره از انتخابات صیانت از آرای مردم را اولویت اول خود در برگزاری انتخابات می داند.

دبیر ستاد انتخابات استان کرمانشاه تاکید کرد: موضوع صیانت از آرا یک امر مهم و حیاتی برای فرداهای این سرزمین است.

محمدی یادآوری کرد: دولت تدبیر و امید تمام تلاش خود را برای برگزاری انتخاباتی قانونمند، رقابتی، سالم و توام با آرامش، آسایش و آزادی برای رای دهندگان بکار گرفته است.

 محمدی با بیان اینکه همه دنیا از چند ماه گذشته چشم به برگزاری انتخابات در کشور ما دوخته اند، افزود: اگر مردم حضور پرشور توام با شعور در انتخابات داشته باشند، شاهد افزایش همگرایی و وحدت در عرصه های داخلی و افزایش ضریب امنیت ملی کشور در ابعاد بین المللی خواهیم بود.

مدیرکل سیاسی و انتخابات استانداری کرمانشاه ادامه داد: امید است با برگزاری قانونمند انتخابات شاهد افزایش ضریب امنیت ملی کشور در دنیا باشیم.

داریوش رستم آبادی  دبیر هیئت عالی نظارت بر انتخابات شوراهای شهر و روستای استان کرمانشاه نیز اظهار کرد: در روند برگزاری انتخابات باید آنچه مر قانون است، اجرا شود.

رستم آبادی تاکید کرد: بازرسان و سربازرسان باید به وظایف خود واقف باشند، چرا که در روز برگزاری انتخابات احتمال هر نوع تخلفی از کاندیداها وجود دارد و بازرسان و سربازرسان باید با عمل به وظایف خود زمینه ساز کاهش بروز تخلفات انتخاباتی شوند.

وی بیان کرد: امیدواریم هیچ کاندیدایی برای رای آوردن به فکر تقلب در انتخابات نباشد، اما  باید بگونه ای کار شود که فضای تخلف در انتخابات وجود نداشته باشد.

 وی در ادامه اشاره ای هم به روند تایید صلاحیت کاندیداهای شوراها داشت و تصریح کرد: در روند تایید صلاحیت ها هیچ استانی به اندازه کرمانشاه خوب کار نکرده و كمترین  رد صلاحیت ها را در استان داشتیم.

وی یادآوری کرد: در استان در مجموع ۱۱۴ نفر از هم استانی های اهل حق برای انتخابات شوراهای شهر و روستا ثبت نام کرده بودند که تنها پنج یا شش نفر آنها رد صلاحیت شدند.

وی ادامه داد: از مجموع ۳۰۳ نفر داوطلب اهل تسنن استان نیز که برای انتخابات شورای شهر و روستا ثبت نام کرده بودند  ۲۷ نفر آنها رد صلاحیت شدند.

رستم آبادی ادامه داد: در شهر کرمانشاه ۱۸ نفر از هموطنان اهل تسنن ثبت نام کرده بودند که تنها یک نفر آنها رد صلاحیت شده است.

اردشیر رستمی  بازرس هیئت مرکزی نظارت بر انتخابات شوراها در استان کرمانشاه نیز هدف از برگزاری این نشست را بالا بردن آگاهی های بازرسان و سربازرسان در مورد وظایفشان عنوان کرد و افزود: برگزاری اینگونه نشست ها به سلامت هرچه بیشتر انتخابات کمک می کند.

رستمی از برگزاری انتخابات به عنوان یکی از مولفه های اقتدار نظام یاد کرد و افزود: انتخابات نمایش خوبی از مردمسالاری ملی و میزان مقبولیت نظام است.

وی با تاکید بر اینکه در طول سالهای بعد از انقلاب اسلامی مردم از تمامی آزمایش سربلند بوده اند، ابراز امیدواری کرد: با حضور با شکوه مردم در پای صندوق های اخذ رای شاهد خلق حماسه بزرگ دیگری در دنیا باشیم.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: