• پنجشنبه ۱۱ خرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۸:۳۵
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 963-14614-5
  • خبرنگار : 3
  • منبع خبر : ----

استاندار کرمانشاه:

"قره‌سو" به دریاچه گردشگری تبدیل می‌شود

استاندار کرمانشاه اظهار کرد: تمام تلاش خود را به کار می‌گیریم تا با مجموعه اقداماتی که در نظر گرفته شده، امسال رودخانه قره سو به یک دریاچه با جاذبه گردشگری تبدیل شود.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، اسدالله رازانی امروز (یازدهم خردادماه) در جلسه شورای برنامه‌ریزی استان با اشاره به برگزاری انتخابات دوازدهمين دوره رياست جمهوری و پنجمين دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا، اظهار کرد: مردم در این دوره انتخابات همانند دوره‌های گذشته با حضور پرشور خود برگ زرين ديگری را در تاریخ انقلاب اسلامی رقم زدند.

وی با اشاره به حكومت‌های قبل از انقلاب اسلامی در ايران و عدم اعتقاد آنان به برگزاری انتخابات و آرای مردم، گفت: پس از پيروزی انقلاب اسلامی، برگزاری انتخابات و اعتقاد راسخ به رای و مشاركت مردم به عنوان يک ميراث ارزشمند حضرت امام خمينی(ره) در كشور به ثبت رسيد و بنيانگذار كبير انقلاب اسلامی در جمله‌ای معروف تاکید کردند كه "جمهوری اسلامی نه يک كلمه بيشتر و نه يک كلمه كمتر".

استاندار كرمانشاه خاطرنشان کرد: در اين جمله حضرت امام(ره) هم وجهه جمهوريت و تعيين و تكليف كشور از طريق رای مردم و هم وجهه اسلاميت كشور را مورد تاكيد قرار دادند و اين در حالی است كه در كشور ما سابقه جمهوری خواهی و درخواست به رای مردم همزمان با دوران مشروطيت وجود داشت اما از دل آن حكومت و نظام استبدادی رضاخانی و پهلوی بيرون آمد و تا شكل گيری انقلاب اسلامی اين خواست عمومی مردم هرگز جنبه رسمی به خود نگرفت و به ثمر نرسيد.

رئيس شورای برنامه ريزی و توسعه استان افزود: خوشبختانه پس از پيروزی انقلاب اسلامی رجوع به آرای مردم به يک عنوان يک اصل خدشه ناپذير انقلاب اسلامی همواره مورد توجه بوده است و با اطمينان می‌توان گفت كه در این دوران هم جمهوريت و هم اسلاميت نظام را به نحو احسن در كشور داريم.

هیچ منصفی پیدا نمی‌شود که بگوید رقابت‌های انتخاباتی کشور ساختگی هستند

رازانی افزود: با توجه به فضای رقابت شديدی كه بين كانديداهای رياست جمهوری در انتخابات اخير وجود داشت هيچ فرد منصفی در دنيا پيدا نمی‌شود كه بخواهد بگويد اين جريان‌ها ساختگی هستند و رقبا هيچ تفاوتی با هم نداشتند لذا اين گونه حرف‌ها به هيچ عنوان قابل پذيرش نيست و اين انتخابات نشان داد كه رقابت كاملا جدی بود.

وی اظهار کرد: وجهه جمهوريت نظام در کنار وجهه اسلامیت آن هم در زمان امام راحل و هم در زمان حال و از سوی مقام معظم رهبری همواره مورد تاكيد بوده است و رهبر معظم انقلاب اسلامی در 28 سال گذشته در مسير تحكيم به اين وجه از نظام با هوشمندی و درايت توجه كرده‌اند و رای مردم همواره در جمهوری اسلامی تاثيرگذار و اثربخش بوده است.

استاندار کرمانشاه اظهار کرد: شورای نگهبان با دقت بسيار و هوشمندی شش نفر از كانديداها را تائيد كرد و مردم هم با اتفاقات و مباحثی كه در مناظرات شكل گرفت، آشنا شدند و پی به اين موضوع بردند كه تفكرات سياسی مشخص در درون نظام به رقابت جدی با يكديگر می‌پردازند.

رئيس شورای برنامه‌ريزی و توسعه استان اظهار کرد: مناظرات شفافيت موضوع را خيلی بالا برد و مردم با شفافيت كامل دست به انتخاب زدند و آنان موضوع رقابت در انتخابات را كاملا جدی گرفتند و در اين برنامه و انتخابات بزرگ با مشاركت 73 درصدی دست به خلق يک حماسه ديگری زدند.

وی با اشاره به باقی نماندن وقت لازم برای رای‌گيری از همه مردم، گفت: با اتمام زمان رای‌گيری خيلی از مردم پشت صف رای‌گيری باقی ماندند و به گفته رییس جمهور اگر این افراد هم قادر به رای دادن می‌شدند سه تا چهار ميليون نفر به تعداد رای دهندگان در كشور اضافه می‌‍شد و درصد رای‌گيری به 80 درصد می‌رسيد كه در دنيا بی‌سابقه است.

استاندار كرمانشاه به تحريم‌های صورت گرفته از سوی معاندين و دشمنان نظام اشاره كرد و گفت: افراد ضد انقلاب در خارج از كشور و همچنين گروه‌های سياسی مخالف نظام جمهوری اسلامی انتخابات را تحريم كردند و از مردم خواستند كه در انتخابات مشاركت نكنند اما مردم بزرگ ايران اسلامی خواست و هدف شوم آنان را نقش برآب كردند و يک مشاركت 73 درصدی را به ثبت رساندند.

رازانی در ادامه با اشاره به بعضی از صحبت‌های عنوان شده در خصوص وجود تخلف در انتخابات اخير، گفت: به گفته مراجع ذيصلاح شايد حدود 12 هزار رای مخدوش وجود داشته باشد كه اين تعداد آراء به هيچ عنوان در نتيجه انتخابات تاثيرگذار نيست و  تخلفات اين دوره از انتخابات بيشتر از تخلفات انتخابات گذشته نيست.

مدیران استان "چانه‌زنی" خود را بالا ببرند

استاندار کرمانشاه در ادامه در خصوص وضعیت برخی پروژه‌های استان گفت: خوشبختانه با پیگیری‌های صورت گرفته در روزهای اخیر مبلغ 75 میلیارد تومان برای پیمانکار راه آهن ملایر-کرمانشاه اعتبار گرفتیم و این پروژه مشکل اعتباری ندارد.

وی افزود: در حال حاضر میزان ریل گذاری پروژه را به 2.5 کیلومتر در روز رساندیم و این کار تنها از طریق چانه زنی با وزارت راه صورت گرفته است.

رازانی تصریح کرد: در همین راستا از مدیران دستگاه‌های مختلف می‌خواهیم که تنها چشم به سازمان برنامه و بودجه نداشته و با وزارتخانه‌های خود ارتباط بیشتری داشته و چانه زنی کنند.

وی افزود: این حقیقتی است که منابع محدود و نیازها زیاد است و باید چانه زنی خود را برای گرفتن اعتبارات بیشتر به کار ببریم و بیشتر در وزارت‌خانه‌ها رفت و آمد داشته باشیم زیرا این حضور برای گرفتن اعتبارات بیشتر قطعا موثر است.

"قره‌سو" امسال به دریاچه گردشگری تبدیل می‌شود

رازانی به پروژه ساماندهی رودخانه قره سو اشاره کرد و افزود: ساماندهی حاشیه این رودخانه انجام می‌شود، اما آنچه که اهمیت دارد این است که این رودخانه از فاضلاب تخلیه شده و به جاذبه گردشگری تبدیل شود.

وی با بیان اینکه در پایین دست این رودخانه سد لاستیکی احداث شده است، گفت: تاکنون از این سد استفاده نشده، زیرا در آب رودخانه فاضلاب است و استفاد از این سد برای ایجاد دریاچه کوچک بی‌فایده است.

وی تصریح کرد: بر اساس برنامه‌ای که داریم قرار است که فاضلاب شهری به قسمت پایین دست روخانه و بعد از سد منتقل شده و از این محل وارد رودخانه شود.

رازانی افزود: همچنین خروج فاضلاب شهرها و روستاهای بالادست از قره سو نیز در دستور کار قرار دارد، بطوری که با هماهنگی با استان کردستان تصفیه خانه شهر کامیاران 80 درصد پیشرفت داشته که با احداث آن در آینده‌ای نزدیک فاضلاب این شهر وارد قره سو نمی‌شود.

وی تصریح کرد: تصفیه خانه شهر روانسر نیز 30 درصد پیشرفت فیزیکی دارد که تلاش می‌کنیم زودتر به بهره‌برداری برسد وبرای جلوگیری از ورود فاضلاب روستاهای مسیر نیز قرار است که تصفیه‌خانه‌های کوچک روستایی احداث شود.

استاندار کرمانشاه اظهار کرد: با مجموعه این اقدامات تلاش ما این است که قره سو را به یک دریاچه پاکیزه و زیبا در شهر کرمانشاه تبدیل کنیم که جاذبه گردشگری داشته باشد و امیدوار هستیم این اتفاق تا پایان سال رخ دهد.

وی به پروه تله‌کابین شهر کرمانشاه نیز اشاره کرد و افزود: متاسفانه برای این پروژه سرمایه گذاری پیدا نمی‌شود و در خصوص کتابخانه مرکزی نیز باید بررسی‌های بیشتری انجام دهیم تا ببینیم چه اقداماتی برای این پروژه باید انجام شود.

دیگر معضلی به نام "پروژه‌های نیمه‌تمام" نداریم

استاندار کرمانشاه در ادامه به پروژه‌های نیمه تمام استان اشاره کرد و افزود: خوشبختانه عمده این پروژه‌ها تعیین تکلیف شدند و عملا با معضلی به نام پروژه‌های نیمه تمام دیگر مواجه نیستم و با یک حرکت دیگر در این زمینه عمده این پروژه‌ها به اتمام می‌رسد.

وی با تاکید بر رونق ورزش در روستاهای استان گفت: باید امسال در هر یک از روستاهای بالای 150 خانوار استان یا زمین یا سالن ورزشی احداث شود.

رازانی تصریح کرد: تعداد روستاهای بالای 150 خانوار استان زیاد نیست و باید با تهیه امکانات ورزشی محیط روستا برای آنها دلپذیرتر کرد.
انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: