• یکشنبه ۲۸ خرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۲۱
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 963-17814-5
  • خبرنگار : 6
  • منبع خبر : ----

معاون کانون پرورش فکری کرمانشاه:

آماده میزبانی از کودکان و نوجوانان در فصل تابستان هستیم

معاون کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان کرمانشاه با اشاره به پراکندگی خوب مراکز کانون در استان و حتی در مناطق حاشیه ای گفت: آماده میزبانی کودکان و نوجوانان در تابستان امسال هستیم.

سیامک حجت الاسلامی در گفت و گو با خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، با اشاره به برنامه های کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان برای فصل تابستان، اظهار کرد: علاوه بر برنامه‌های روتین، کانون کلاس‌های ویژه‌ ای هم برای غنی سازی اوقات فراغت کودکان و نوجوان در مراکز کانون پرورشی استان در نظر گرفته شده است.

حجت الاسلامی  افزود: تابستان امسال کلاسهای نقاشی، طراحی، سفال، خوشنویسی و کلاسهای جدیدی مثل صداگذاری و یا سخنگویی خلاق در قالب تریبون کودک برای کودکان و نوجوانان استان در مراکز کانون پرورش فکری در نظر گرفته شده است.

به گفته معاون کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان کرمانشاه در حال حاضر حدود 35 هزار نفر از کودکان و نوجوانان استان در عضویت کانون پرورش فکری هستند که این تعداد بین 22 تا 25 درصد کودکان و نوجوانان جامعه هدف را شامل می‌شود.

 حجت الاسلامی با اشاره به وجود 36 مرکز کانون پرورشی در استان کرمانشاه افزود: 34 مرکز ثابت، یک مرکز پستی و یک مرکز سیار  در استان داریم.

 به گفته وی کانون پرورشی پذیرای کودکان و نوجوانان در رده سنی بین شش تا 18 سال است.

حجت الاسلامی ابراز امیدواری کرد: کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان کرمانشاه با برنامه‌ریزی خانواده‌ها برای حضور فرزندانشان در کلاس‌های تابستانی بتواند سهمی را در غنی سازی اوقات فراغت کودکان و نوجوانان استان به خود اختصاص دهد.

معاون کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان کرمانشاه سپس با اشاره به لزوم برنامه‌ریزی خانواده‌ها برای غنی سازی اوقات فراغت فرزندانشان اظهار کرد: تعطیلات سه ماهه تابستان در چشم به هم‌زدنی تمام خواهد شد و خانواده‌هایی موفق هستند که توانسته باشند از این تعطیلات در جهت توانمندسازی فرزندانشان استفاده کنند.

حجت الاسلامی با بیان اینکه بی برنامگی برای فصل تابستان کودکان و نوجوانان توصیه نمی‌شود، افزود: اگر خانواده‌های برای اوقات فراغت فرزندانشان برنامه نداشته باشند نخواهند توانست از این فرصت در جهت توانمند کردن فرزندان خود بهره ببرند.

وی با تاکید بر اینکه خانواده‌ها در برنامه‌ریزی برای غنی سازی اوقات فراغت فرزندانشان باید به سلایق و علایق فرزندان خود توجه داشته باشند، افزود: خانواده‌ها باید بر اساس علایق و سلایق فرزندانشان برای غنی سازی اوقات فراغت آنها برنامه‌ریزی کنند، چراکه ثبت نام و از این کلاس به آن کلاس رفتن صرف فرزندانشان نخواهد توانست بازدهی لازم را برای آنها به همراه داشته باشد.

این مسئول با بیان اینکه هیچ بچه‌ای در همه زمینه‌ها به یک اندازه استعداد ندارد و خانواده‌ها باید تلاش کنند تا به شناخت درست از استعدادهای فرزنداشنان برای غنی سازی اوقات فراغت انها برنامه‌ریزی کنند، تاکید کرد: خانواده‌ها باید در برنامه‌ریزی های خود توانایی های فرزندانشان را هم بسنجند.
 
حجت الاسلامی برخورداری از تنوع را در برنامه‌ریزی‌های تابستانه برای کودکان و نوجوان حائز اهمیت دانست و افزود: در کنار کلاس‌های آموزشی، باید زمانی هم برای کلاس های ورزشی کودکان و نوجوانان در نظر گرفته شود.

وی در ادامه با بیان اینکه رعایت تعادل در هر نوع برنامه‌ریزی برای کودکان و نوجوانان اهمیت دارد، افزود: افراط و تفریط در هیچ چیزی جایز نیست و این موضوع برای برنامه‌های اوقات فراغتی نیز توصیه نمی‌شود.

حجت الاسلامی یادآوری کرد: همانطور که تصمیم گیری صرف کودکان و نوجونان در برنامه ریزی اوقات فراغتی جواب نمی دهد، تصمیم گیری صرف والدین در این خصوص نیز نمی تواند کارکردهای لازم را به همراه داشته باشد.

معاون کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان کرمانشاه در مورد حضور کودکان در فضای مجازی و استفاده بیش از حد آنها از این فضاها هم هشدار داد و گفت: خانواده‌ها نباید اجازه بدهند تمام وقت کودکان و نوجوانان به حضور در این فضاها بگذرد و اگر هم قرار است فرصتی به حضور در این فضاها اختصاص داده شود، این فرصت‌ها باید حتما زمان‌دار باشد.

حجت الاسلامی استفاده به جا و منطقی کودکان و نوجوانان از فضای مجازی در جامعه کنونی را گریزناپذیر عنوان کرد و افزود: استفاده بی برنامه‌ و زیاد کودکان و نوجوانان از این فضاها می‌تواند آسیب‌زا باشد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: