• پنجشنبه ۱۸ خرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۵۸
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 963-1085-5
  • خبرنگار : 3
  • منبع خبر : ----

اقدامات تروریستی اخیر هیچ تاثیری در اراده مردم ایران نخواهد داشت

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه گفت: اقدامات تروریستی و بزدلانه اخیر هیچ تاثیری در عزم و اراده مردم ایران در ادامه راه انقلاب اسلامی نخواهد داشت.

به گزارش ایسنا منطقه کرمانشاه آیت‌الله مصطفی علما در دیدار با هنرمندان و شعرا کرمانشاهی در نشست "محفل شعر، خلوت انس" با اشاره به حوادث تروریستی روز گذشته در تهران، گفت: این اقدامات بزدلانه نه تنها تاثیری در اراده مردم ایران نخواهد داشت بلکه با دیدن فرومایگی و وحشگی‌گری دشمنان عزم راسخ‌تری در مردم در مقابله با آنها ایجاد خواهد کرد.

وی در ادامه با اشاره به هنر  ارزشی و اسلامی اظهار کرد: تنها هنر و آثار هنری که توام با معنویت و ارزش‌ها باشد ماندگار و همیشه زنده می‌ماند.

آیت الله علما افزود: هنرمندان و شعرای امروزی برای اینکه بتوانند آثاری ماندگار و اثرگذار همانند پیشینیان خود مانند حافظ، مولوی و سعدی خلق کنند بایستی بدنبال هنر الهی و ارزشی باشند.

وی گفت: اشعار حافظ، مولوی و سعدی هنوز پس از هزار سال زنده و اثر گذار است و هزاران تفسیر و شرح تا به امروز بر آثار آنها نوشته شده است و این رمزی ندارد جز اینکه آنها  هنر خود را در راه خدا و ارزش‌های الهی صرف کرده‌اند.

امام جمعه کرمانشاه تصریح کرد: هنر یکی از آفرینش‌های الهی است که از وجود باری تعالی نشات می‌گیرد و انسان می ‌واند هر گوشه‌ای از آن را که بخواهد شکوفا کند.
وی افزود: یکی از مباحثی که هنرمندان می‌توانند به آن بپردازند و آثار ماندگاری در این زمینه تولید کنند  دفاع مقدس و انقلاب اسلامی ایران  است که می‌توان ده‌ها سال راجع به آنها نوشت و قلم زد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: