• یکشنبه ۲۱ خرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۴۷
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 963-1587-5
  • خبرنگار : 4
  • منبع خبر : ----

معاون میراث فرهنگی استان:

مرمت بازار آهنگران و بنک‌داران کرمانشاه در دست انجام است

معاون میراث فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه گفت: پروژه مرمتی بازار آهنگران و بنکداران با هدف احیا و باز زنده‌سازی یکی از بازارهای مهم و تاریخی کرمانشاه درحال انجام است.

  به گزارش ایسنا منطقه کرمانشاه، اکبر رضایی در این باره اظهارکرد: بازار آهنگران و بنکداران در بافت تاریخی کرمانشاه قرار دارد و قدمت این بازار تاریخی به دوره قاجار می‌رسد.

  وی با اشاره به اینکه پروژه مرمت بازار آهنگران و بنکداران را از یک ماه پیش اداره کل میراث‌فرهنگی استان کلید زده و هم‌اکنون درحال انجام است، گفت: با توجه به اینکه بازار آهنگران یکی از بازارهای تاریخی استان کرمانشاه محسوب می‌شود، پروژه مرمتی این بازار با اعتباری بالغ بر یک‌میلیارد و 200میلیون تومان از محل اعتبارات استانی در دست انجام است.

  این مقام مسئول در استان کرمانشاه افزود: درحال‌حاضر نزدیک به یک ماه از آغاز پروژه می‌گذرد و هم‌اکنون نیز بخش زیادی از این طرح مرمتی پیشرفت داشته است.

 رضایی تأکید کرد: این پروژه با هدف احیا و باز زنده‌سازی بازار آهنگران و بنکداران آغاز شده که مرمت آن تأثیر بسیار مثبتی به‌لحاظ فرهنگی و اجتماعی در بافت تاریخی کرمانشاه خواهد داشت.

  وی گفت: این پروژه جزو پروژه‌های مرمتی مستمر به‌شمار می‌رود و با اختصاص اعتبارات تداوم می‌یابد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: