• یکشنبه ۲۱ خرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۴۹
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 963-686-5
  • خبرنگار : 5
  • منبع خبر : ----

معاون استانداری کرمانشاه:

کرمانشاه نیازمند "شهرک علمی و تحقیقاتی" است

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری کرمانشاه گفت: کرمانشاه باید صاحب یک شهرک علمی و تحقیقاتی شود.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، رضا رحیمی در حاشیه بازدید از مجموعه سوله‌ای کارگاه‌های شرکت‌های پارک علم و فناوری جهاددانشگاهی کرمانشاه واقع در جاده ماهیدشت، از ظرفیت‌های خوب و قابل توجه فارغ‌التحصیلان دانشگاهی و افراد صاحب ایده و نوآوری در استان یاد کرد و گفت: هم اکنون 56 شرکت دانش‌بنیان و بیش از 340 واحد و شرکت فناور در استان داریم.

وی با بیان اینکه این واحدها علاوه بر سرمایه دانش فنی که خود دارند نیازمند امکانات و تجهیزات هستند، افزود: باید شرایط فیزیکی و زیرساخت‌های بیشتری را برای فعالیت این شرکت‌ها در نظر بگیریم.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری کرمانشاه افزود: استانداری از نظر امکانات و سوله‌ها آنچه که در توان داشته در اختیار این مراکز قرار داده و امیدواریم با گشایش بودجه‌هایی که صورت می‌گیرد بتوانیم از منابع استانی هم به این واحدهای فناور و شرکت‌های دانش بنیان کمک کنیم.

رحیمی کرمانشاه را نیازمند شکل‌گیری یک شهرک علمی و تحقیقاتی دانست که بتواند زمینه فعالیت شرکت‌های دانش بنیان را بیش از پیش فراهم کند.

وی با اشاره به زمین 120 هکتاری که جهاددانشگاهی استان خریداری کرده، یادآوری کرد: این زمین ظرفیت خوبی برای ایجاد شهرک علمی و تحقیقاتی دارد، اما نیازمند مشارکت بخش‌های مختلف برای تکمیل تاسیسات و زیرساخت‌ها است تا زمینه حضور شرکت‌های دانش بنیان در آن فراهم شود.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری  از مجموعه در حال توسعه کارگاه‌های شرکت‌های پارک علم و فناوری نیز به عنوان یک طرح بسیار خوب یاد کرد که در بازدیدی که حدود یک سال و نیم قبل انجام شد مقرر گردید دو هزار مترمربع سوله دیگر برای طرح توسعه در اختیار این مجموعه قرار گیرد که محقق شده است.

به گفته این مسئول، همچنین مقرر شده ساخت و ساز و تکمیل این سوله با همکاری جهاد دانشگاهی مرکز و معاونت علمی ریاست جمهوری(هر یک به مبلغ یک میلیارد تومان) انجام شود.

رحیمی از واحدهای فعال و نوآوری که در این مجموعه مستقر هستند نیز یاد کرد و گفت: این واحدها در بخش‌های مختلف صنایع فلزی، ادوات کشاورزی و ... کار می‌کنند.

وی خاطرنشان کرد: به علاوه با اجرای طرح توسعه، زمینه برای حضور و فعالیت تعداد دیگری از واحدها فراهم خواهد شد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری کرمانشاه ادامه داد: بخشی از فضای جدید در اختیار واحدهای بهداشتی با استاندارد GMP قرار خواهد گرفت که تولید نیمه انبوه دارند.

رحیمی ابراز امیدواری کرد، این واحدها به مرحله تجاری سازی و تولید انبوه برسند و در شهرک‌های صنعتی و کشاورزی استان مستقر شوند.

 معصومه خان‌احمدی رئیس پارک علم و فناوری جهاددانشگاهی استان کرمانشاه نیز با بیان اینکه این مجموعه در گذشته دو هزار مترمربع فضا داشت، افزود: در این فضا حدود 9 واحد حضور دارند که در بخش‌های مختلف ادوات کشاورزی، برق و الکترونیک و ... فعال هستند.

وی با بیان اینکه در طرح توسعه مقرر شد دو هزار مترمربع دیگر به این فضا اضافه شود، خاطرنشان کرد: این فضا زمینه حضور حدود 14 واحد دیگر را هم فراهم می‌کند.

به گفته این مسئول، فضای جدید فضایی مناسب و به روز برای فعالیت واحدهای دانش بنیان خواهد بود و در صورت تامین اعتبار حداکثر دو ماه دیگر تکمیل می‌شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: