• یکشنبه ۲۱ خرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۲۵
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 963-396-5
  • خبرنگار : 6
  • منبع خبر : ----

لزوم توانمندسازی نیروهای بومی برای مقابله با حریق در عرصه‌های منابع طبیعی

فرماندار شهرستان صحنه گفت: توانمند سازی نیروهای بومی برای مقابله با حریق در عرصه‌های منابع طبیعی ضرورت دارد.

به گزارش ایسنا منطقه کرمانشاه شهریار عباس‌آبادی در جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران شهرستان صحنه  که با موضوع اطفاء حریق برگزار شد، بر لزوم رعایت نکات ایمنی برای جلوگیری از خطر در مواقع بروز آتش سوزی در عرصه های منابع طبیعی تاکید و اظهار کرد: دستیابی به این مهم نیازمند ارائه آموزش به نیروهای مردمی و بومی و توانمندسازی آنها در زمینه‌های اطفای حریق است.

عباس‌آبادی با اشاره به نقش کلیدی نیروهای مردمی بومی در اطفای حریق در عرصه های منابع طبیعی، تاکید کرد: در حوزه اطفای حریق در عرصه های منابع طبیعی نقش مردم کمتر از مسئولان نیست، لذا یکی از مواردی که در این زمینه بسیار موثر است،  ارائه آموزش ‌های لازم برای عموم مردم و به ویژه زارعان در راستای توانمندسازی آن‌ها در مواقع بحرانی است.

فرماندار شهرستان صحنه تصریح کرد: ارائه آموزش‌های لازم به مردم  به ویژه زارعان سبب خواهد شد تا هنگام وقوع حریق در عرصه های منابع طبیعی ورود موثر داشته و  با رعایت نکات ایمنی کمتر در معرض مشکل قرار گیرند.

وی تاکید کرد: آموزش ها کمتر مورد توجه قرار گرفته اند، در صورتی که می ‌توان با توسعه آموزش ‌های همگانی شاهد نقش ‌آفرینی مردم در هنگام بروز حوادث بوده و خسارات ناشی از حوادث طبیعی و غیرطبیعی را کاهش داد.

عباس آبادی اظهار کرد: آتش سوزی، عرصه زندگی ساکنان جنگل  و مرتع را محدود خواهد کرد، چراکه با سوختن علوفه و محصولات فرعی  مشکلات زیادی متوجه بهره برداران از منابع طبیعی خواهد شد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: