• دوشنبه ۲۹ خرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۱۶
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 963-24714-5
  • خبرنگار : 3
  • منبع خبر : ----

خریداری 2 دستگاه حیاتی برای بخش درمان کرمانشاه

مدیر نظارت و ارزیابی تجهیزات و ملزومات پزشکی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه از خریداری دو دستگاه "آنژیوگرافی بای پلین" و "MRI سه تسلا" با اعتباری بالغ بر 16 میلیارد تومان خبر داد.

تورج شیرزادیان در گفت و گو با خبرنگار سرویس «اجتماعی» ایسنا منطقه کرمانشاه، اظهار کرد: دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه به عنوان دومین یا سومین دانشگاه کشور، دو دستگاه آنژیوگرافی بای پلین و MRI سه تسلا را خریداری کرده و ظرف دو تا سه ماه آینده کار نصب آنها انجام می‌شود.

وی افزود: دستگاه آنژیوگرافی بای پلین در زمینه کارهای تخصصی مداخله‌ای عروق محیطی بدن و عروق قلبی به کار برده می‌شود.

شیرزادیان تصریح کرد: بارزترین کاربرد این دستگاه در راه اندازی مرکز سکته است که در این مرکز بصورت ویژه روی بحث تشخیصی گرفتگی عروق و سایر مسائل مرتبط با سکته به صورت تخصصی کار می‌شود.

وی با بیان اینکه تعداد این دستگاه در کشور انگشت شمار است، گفت: کرمانشاه به عنوان دومین یا سومین دانشگاه علوم پزشکی کشور این دستگاه را خریداری کرده است.

شیرزادیان از برنامه‌ریزی نصب این دستگاه در بیمارستان امام رضا(ع) خبر داد و اظهار کرد: مقدمات آماده سازی فضای مورد استفاده دستگاه در حال انجام است تا به محض ورود دستگاه کار نصب آن انجام شود.

مدیر نظارت و ارزیابی تجهیزات و ملزومات پزشکی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه افزود: دستگاه دوم خریداری شده MRI می باشد که ویژگی این دستگاه ظرفیت بالای آن است.

این مسئول با اشاره به وجود هفت دستگاه MRI در سطح استان، گفت: توان این دستگاه‌ها با واحد "تسلا" سنجیده می‌شود و حداکثر ظرفیت MRI موجود در استان 1.5 تسلا است که دستگاه جدید خریداری شده سه تسلا می‌باشد.

وی افزود: جدا از ظرفیت بالای دستگاه، کیفیت تشخیص بالا و نیز استفاده آن برای گروه‌های آموزشی از مزیت‌های دیگر این دستگاه است.

شیرزادیان تصریح کرد: این دستگاه نیز در بیمارستان امام رضا(ع) نصب می‌شود و مقدمات نصب آن نیز در حال انجام است و ظرف دو تا سه ماه آینده کار نصب آن انجام می‌شود.انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: