• سه شنبه ۲۳ خرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۲۷
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 963-1987-5
  • خبرنگار : 4
  • منبع خبر : ----

معاون گردشگری کرمانشاه:

تضمین سلامت گردشگران از اولویت‌های اساسی گردشگری استان است

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه گفت: تضمین سلامت گردشگران از اولویت‌های اساسی گردشگری استان است.

 

به گزارش ایسنا منطقه کرمانشاه، علیرضا مرادی بیستونی در کارگاه آموزش نحوه نگهداری و تأمین مواد غذایی در هتل‌ها، سفره‌خانه‌های سنتی و واحد‌های پذیرایی بین‌راهی استان کرمانشاه که به میزبانی هتل پارسیان کرمانشاه برگزار شد، هدف از برگزاری این کارگاه آموزشی را ارتقای سلامت گردشگران و آشنایی هر چه بیشتر هتلداران، سفره‌خانه‌های سنتی و دارندگان واحد‌های پذیرایی بین‌راهی عنوان کرد.

 

وی در ادامه افزود: در این کارگاه سعی شده این مجموعه‌ها بیشتر با نحوه صحیح تأمین و نگهداری گوشت موردنیاز خود آشنا شوند، همچنین زمینه تعاملات بیشتر آن‌ها با دستگاه‌های نظارتی ازجمله دامپزشکی و بهداشت فراهم شود.

 

مرادی بیستونی تصریح کرد: تضمین سلامت گردشگران ازجمله اولویت‌های اساسی گردشگری استان است و سعی ما بر این است با برگزاری این‌گونه دوره‌های آموزشی، در واحدهای پذیرایی استان، که با بحث گردشگری در تماس مستقیم‌اند، شرایط مطلوبی فراهم کنیم.

 

همچنین کارشناسان اداره دامپزشکی و بهداشت در این دوره آموزشی به مبحث مقابله با تب کریمه‌کنگو که از طریق دام و فراورده‌های گوشتی قابل‌انتقال است پرداختند و شرایط مناسب نگهداری گوشت تازه را در واحدهای پذیرایی برای نمایندگان هتل‌ها، رستوران‌های سنتی و واحدهای پذیرایی بین‌راهی استان تشریح کردند.

 

  نمایندگان هتلداران نیز ضمن مطرح کردن مشکلات خود، خواستار شفافیت و بهبود سیاست‌گذاری‌های مصرف و تأمین گوشت تازه، افزایش دوره‌های آموزشی، معرفی محل‌های مناسب تأمین گوشت و حضور ناظران آشنا به ضوابط هتلداری شدند.

 

افزایش تعاملات مرکز بهداشت با مجموعه‌های گردشگری و استفاده بازرسان این ارگان از تکنولوژی‌های روز دنیا در بحث آلودگی‌سنجی و... از دیگر مواردی بود که در این نشست دوساعته مطرح شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: