• چهارشنبه ۲۴ خرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۵۵
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 963-27014-5
  • خبرنگار : 6
  • منبع خبر : ----

پیش‌بینی تولید 6600 تن آلبالو و گیلاس از باغات استان کرمانشاه

مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه پیش‌بینی کرد: امسال بیش از 6600 تن آلبالو و گیلاس از باغات  این استان برداشت شود.

رضا زارعی در گفت و گو با خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه اظهار کرد: شهرستان‌های صحنه، کنگاور و کرمانشاه به ترتیب بیشترین باغات گیلاس و آلبالوی استان را دارند.

زارعی با اشاره به آغاز برداشت آلبالو و گیلاس از باغات استان، گفت: برداشت آلبالو و گیلاس از نیمه اول خرداد در استان آغاز شده و تا پایان تیر ماه ادامه خواهد داشت.

مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه سطح باغات گیلاس استان کرمانشاه را 675 هکتار اعلام کرد و افزود: 587 هکتار از این باغات بارور و 88 هکتار دیگر هنوز به مرحله باروری نرسیده‌اند.

زارعی متوسط عملکرد گیلاس در باغات استان کرمانشاه را 9.8 تن در هکتار دانست و ادامه داد: پیش‌بینی می‌شود امسال 5816 تن گیلاس از باغات استان کرمانشاه برداشت شود.

زارعی تک دانه مشهد، سیاه مشهد، صورتی لواسان، حاج یوسفی را از ارقام  گیلاس استان کرمانشاه عنوان کرد.

این مسئول در ادامه با بیان اینکه استان کرمانشاه 157 هکتار باغ آلبالو دارد، افزود: 105 هکتار از این باغات بارورند و مابقی هنوز به مرحله باروری نرسیده‌اند.

زارعی اضافه کرد: متوسط عملکرد باغات آلبالوی استان 7.5 تن در هکتار است و پیش‌بینی می‌شود، امسال 792 تن آلبالو از باغات این استان برداشت شود.
 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: