• شنبه ۲۷ خرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۰۸:۰۶
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 963-27414-5
  • خبرنگار : 6
  • منبع خبر : ----

پیش‌بینی حضور 800 نفر از کرمانشاهیان در مراسم معنوی اعتکاف رمضانیه

معاون اداره کل تبلیغات اسلامی کرمانشاه پیش‌بینی کرد: 800 نفر از کرمانشاهیان در مراسم معنوی اعتکاف رمضانیه شرکت کنند.

حجت الاسلام مجتبی فتح‌اللهی‌نژاد در گفت و گو با خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، از برگزاری مراسم اعتکاف رمضانیه در روزهای 24 تا 26 ماه مبارک رمضان خبر داد و افزود: اعتکاف رمضانیه در مساجد استان از سحر روز 29 خرداد برابر با 24 رمضان آغاز و تا اذان مغرب روز 31 خرداد و به مدت سه روز ادامه خواهد شد.

 فتح‌اللهی‌نژاد با بیان اینکه تاکنون برگزاری مراسم اعتکاف رمضانیه در دو مسجد جامع و حاج شهبازخان شهر کرمانشاه قطعی شده، یادآور شد: در صورت وجود متقاضیان بیشتر برای شرکت در این مراسم معنوی، امکان افزایش تعداد مساجد وجود دارد.

 
وی ادامه داد: افرادی که برای شرکت در این اعتکاف رمضانیه ثبت نام نکرده باشند، تنها در صورت وجود فضا امکان حضور در این مراسم  را دارند.

فتح‌اللهی‌نژاد در ادامه با پیش بینی اینکه 800 نفر در مراسم اعتکاف رمضانیه معتکف شوند، افزود: احتمالا بین 500 تا 600 نفر از این معتکفین خانم‌ها هستند.

به گفته وی سال گذشته نیز حدود 800 نفر از کرمانشاهیان در دهه پایانی ماه مبارک رمضان در مساجد معتکف شدند.

 فتح‌اللهی‌نژاد سپس از اعتکاف به عنوان یک عبادت معنوی خاص یاد کرد و افزود: اعتکاف عبادت مستحبی است که مورد عنایت انبیاء و اولیای الهی بوده است.

فتح‌اللهی نژاد اعتکاف را در دگرگونی حال معتکفین مفید ارزیابی کرد و با اشاره به کارکردهای زیاد این عبادت، از مردم خواست اگر برایشان مقدور است در این مراسم معنوی شرکت کنند.

 معاون تبلیغات اسلامی کرمانشاه افزود: در صورت وجود متقاضی امکان برگزاری مراسم معنوی اعتکاف در شهرستان‌ها هم فراهم است.انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: