• پنجشنبه ۲۵ خرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۳۶
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 963-2087-5
  • خبرنگار : 4
  • منبع خبر : ----

کرمانشاه در انتظار میزبانی بزرگترین رویداد گردشگری کشور

جمعی از فعالان حوزه گردشگری استان کرمانشاه این روزها سخت درگیر مهیا ساختن سازوکارهای اخذ میزبانی بزرگترین رویداد سالانه گردشگری کشور هستند.

 

به گزارش سرویس فرهنگی هنری ایسنا منطقه کرمانشاه، گردهمایی بزرگ راهنمایان گردشگری سراسر کشور، اجلاسی سالیانه است که هر سال در یکی از استانهای کشور برگزار می شود. تاکنون 10 دوره این اجلاس سراسری برگزار شده و اکنون استان کرمانشاه در تب و تاب اخذ میزبانی یازدهمین اجلاس سراسری راهنمایان گردشگری سراسر کشور است، اجلاسی که می تواند تحولی چشمگیر در آینده گردشگری این کهن دیار به بار آورد.

 

مهریار احمدی صوفیوند رییس انجمن راهنمایان گردشگری استان کرمانشاه است که این روزها همراه با جمعی از اعضای این انجمن در تکاپوی مهیا ساختن ساز و کار میزبانی کرمانشاه برای این رویداد بزرگ است در گفت و گو با خبرنگار ایسنای منطقه کرمانشاه اظهارکرد: شاید افرادی که خیلی با ساز و کارهای گردشگری در ارتباط نیستند، خیلی نتوانند درک کنند که برگزاری این اجلاس تا چه حد می تواند به توسعه گردشگری استان کمک کند.

 

وی ادامه داد: کسانی که با سازوکارهای گردشگری در ارتباطند به خوبی می دانند که معمولا این راهنمایان گردشگری هستند که به گردشگران می گویند به کجا سفر کنند، در کجا اقامت کنند، در چه رستوانی غذا سرو کنند و در چه هتلی اسکان یابند و حتی در چه فروشگاهی خرید کنند، بنابراین جلب نظر یک راهنمای گردشگری می تواند ختم به ورود گردشگران بسیاری به استان کرمانشاه شود.

 

صوفیوند تصریح کرد: در اجلاس سراسری راهنمایان گردشگری کشور حدود 700 راهنمای گردشگری برجسته از نقاط مختلف ایران به محل گردهمایی آمده و در یک همایش چند روزه با تمامی پتانسیل ها و توانمندی های گردشگری آن استان آشنا می شود که اگر ما در استان کرمانشاه بتوانیم میزبانی چنین رویدادی بزرگی را بگیریم، یعنی 700 راهنمای گردشگری کشور را با کرمانشاه آشنا کرده و آنها را مجاب کنیم که تورهای خود را به سمت کرمانشاه هم سوق دهند، آنوقت در یک بازه یک ساله خواهیم دید که برگزاری این رویداد چه تحول شگرفی در عرصه گردشگری این استان به بار آورده است.

 

رییس انجمن راهنمایان گردشگری استان کرمانشاه گفت: مقرر شده تیر ماه امسال اجلاس روسای راهنمایان گردشگری سراسر کشور برگزار شود و قرار است در قالب این اجلاسیه میزبانی یازدهمین اجلاس سراسری راهنمایان گردشگری کشور مشخص شود و با توجه به رایزنی های قبلی، به شرط آنکه ما در استان کرمانشاه بتوانیم ساز و کار میزبانی مناسب این اجلاس را فراهم آوریم، هیات مدیره کانون انجمن های صنفی راهنمایان گردشگری سراسر کشور با رای گیری از استان های کشور، با واگذاری میزبانی به کرمانشاه موافقت خواهد کرد.

 

وی در ادامه از کلیه مسئولین و فعالان حوزه گردشگری استان خواست که به این موضوع با نگاهی رو به آینده بنگرند و کمک کنند که این میزبانی در کرمانشاه صورت گیرد.

 

صوفیوند یادآور شد: اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، استانداری، اداره کل فرهنگ ارشاد و فرهنگ اسلامی، شهرداری کرمانشاه، اتحادیه هتلداران، دفاتر خدمات گردشگری، سرمایه گذاران فعال در حوزه گردشگری و ... از جمله اصلی ترین مخاطبین ما در امر برگزاری این اجلاس سراسری هستند که انتظار داریم همگی آنها با نگاهی ویژه به این رویداد ساز و کار لازم برای اخذ این میزبانی را فراهم آورند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: