• چهارشنبه ۲۴ خرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۲۲:۰۹
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 963-6084-5
  • خبرنگار : 5
  • منبع خبر : ----

مدیرکل گمرکات استان کرمانشاه:

طرح جامع مرز پرویز خان به زودی نهایی و اجرا می‌شود

مدیرکل گمرکات استان کرمانشاه با اشاره به اینکه پرویز خان اولین مرزی است که صاحب طرح جامع می‌شود، گفت: این طرح به زودی نهایی و اجرا خواهد شد.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، خلیل حیدری در کارگروه توسعه صادرات استان کرمانشاه که امروز (24 خرداد) برگزار شد، با بیان اینکه پرویز خان اولین گمرکی است که صاحب طرح جامع می‌شود، اظهار کرد: مطالعات این طرح جامع انجام شده و به زودی نهایی و اجرا می‌شود.

وی تاکید کرد: در قالب این طرح جامع مرز پرویز خان سامان می‌گیرد و مسیر ورود و خروج کامیون‌ها در آن مشخص و تفکیک خواهد شد.

مدیرکل گمرکات استان کرمانشاه اعتباری که فعلا برای اجرای این طرح در اختیار گمرک قرار گرفته را 4.5 میلیارد تومان اعلام کرد و ادامه داد: اگر این میزان اعتبار را جذب کنیم رقم آن باز هم قابل افزایش است.

به گفته این مسئول، همچنین قرار است برای انجام بخشی از کار از توان بخش خصوصی هم استفاده شود.

حیدری در بخش دیگری از سخنان خود به برقراری رویه ترانزیت کالا در مرز پرویز خان هم اشاره داشت و خاطرنشان کرد: اکنون روزانه 200 تا 280 کامیون ترانزیت سوخت در مسیر رفت و برگشت داریم.

وی گفت: برای ترانزیت کالا هنوز موافقت اخذ نشده و موانعی مانند فراهم نبودن زیرساخت‌ها، فعالیت کوله‌بران در کنار مرز پرویز خان، مناسب نبودن جای دستگاه ایکس ری و ... برای این عدم موافقت عنوان می‌شود.

مدیرکل گمرکات استان کرمانشاه به وضعیت صادرات استان در دو ماهه امسال نیز اشاره داشت و بیان کرد: در دو ماهه امسال 293 میلیون دلار کالا از مرزهای استان صادر شده که از لحاظ وزنی و ارزشی کاهش چهار درصدی را داشتیم.

حیدری اظهار کرد: از این میزان 137 میلیون دلار کالاهای اظهار شده در سایر گمرکات و خروج از مرزهای استان، 46 میلیون دلار کالاهای اظهار شده در گمرکات مرزی استان، 79 میلیون دلار کالاهای اظهار شده در گمرک کرمانشاه و خروجی از مرزهای استان و 28 میلیون دلار کالاهای اظهار شده در گمرک کرمانشاه و خروجی از سایر مرزهای کشور بوده است.

به گفته این مسئول، بیشترین کاهش را در این مدت از کالاهای اظهار شده در گمرکات مرزی استان داشتیم و بیشترین رشد نیز مربوط به کالاهای اظهار شده از گمرک کرمانشاه و خروجی از مرزهای استان بوده است.

وی میزان کالاهای صادر شده از استان در دو ماهه سال گذشته را نیز 305 میلیون دلار اعلام کرد.

مدیرکل گمرکات استان کرمانشاه با بیان اینکه در سال جاری شاهد رونق صادرات در برخی از محصولات بودیم که باید تمرکز بیشتری روی آنها داشته باشیم، آرد را از مهمترین این محصولات دانست.

حیدری از صادرات 500 هزار دلاری آرد در یک ماه اخیر در استان خبر داد که محصول پنج کارخانه داخل استان است.

وی با بیان اینکه سهم صادرات کاشی و سرامیک نیز 23 میلیون دلار بوده، گفت: متاسفانه بخش قابل توجهی از این کاشی و سرامیک تولید استان یزد است.
انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: