• دوشنبه ۲۹ خرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۳۵
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 963-28314-5
  • خبرنگار : 5
  • منبع خبر : ----

پیش‌بینی تردد 500 هزار زائر اربعین از مرز خسروی

فرماندار قصرشیرین:
امکانات رفاهی برای زوار را تا پایان شهریور تکمیل می‌کنیم

فرماندار شهرستان قصرشیرین با اشاره به پیش‌بینی تردد 500 هزار زائر اربعین از مرز خسروی، گفت: تلاش می‌کنیم همه امکانات و زیرساخت‌های لازم را تا پایان شهریور فراهم کنیم.

فرامرز اکبری در گفت و گو با خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، با اشاره به تصمیم برای تردد زوار در اربعین امسال از مرز خسروی، اظهار کرد: با پیگیری‌های صورت گرفته عبور زائرین اربعین از مرز خسروی برای امسال قطعی شده، مگر آنکه مشکل خاصی رخ دهد که آن هم بعید است.

وی ادامه داد: برای همین منظور در حال فراهم کردن شرایط و امکانات برای عبور زائرین از مرز خسروی هستیم که برخی از امکانات از قبل وجود داشته و برخی دیگر را باید تامین کنیم.

فرماندار شهرستان قصرشیرین افزود: مرز خسروی امکاناتی دارد که در بسیاری از مرزهای دیگر از جمله شلمچه، مهران و چزابه مشابه آن وجود ندارد.

به گفته این مسئول، نزدیکی مرز خسروی به عتبات عالیات یکی از مهمترین ویژگیهای این مرز است، به گونه‌ای که خسروی کمترین فاصله را با کاظمین و بغداد نسبت به سایر مرزهای کشور دارد و زائرین مسیر کوتاهتری را طی خواهند کرد.

اکبری یادآوری کرد: به علاوه ما در مسیرهای کوتاهی از کرمانشاه تا قصرشیرین و تقریبا به فاصله هر 20 یا 30 کیلومتر یک شهر با امکانات کافی داریم که زواری که از شهرهای شمالی، شمال غربی و مرکزی می‌آیند می‌توانند در مسیر راه خود از این امکانات استفاده کنند.

وی از وجود هتل‌ها و امکان اقامتی خوب شهرستان قصرشیرین هم یاد کرد که در سایر مرزهای کشور مشابه آن وجود ندارد و گفت: در قصرشیرین بیش از 20 هتل خوب داریم و حتی در نقطه صفر مرزی در خسروی هم هتل داریم.

فرماندار شهرستان قصرشیرین با بیان اینکه خسروی بزرگترین پایانه خاورمیانه با بهترین امکانات و زیرساخت‌ها است، خاطرنشان کرد: در این بخش نیز همه شرایط برای عبور زوار فراهم است.

وی از جاده مناسب و راه دسترسی خوب خسروی و شهرستان قصرشیرین هم یاد و تاکید کرد: از کرمانشاه و قصرشیرین به بسیاری از نقاط کشور جاده مطمئن و چهاربانده داریم.

اکبری تصریح کرد: برخی از امکانات هم برای رفاه مردم و زوار در نظر گرفته شده که باید انجام شود و کارهای اجرایی آن آغاز شده است.

وی از احداث فضای پارکینگ با ظرفیت حدود 50 هزار دستگاه خودرو و به مساحت حدود 130 هکتار خبر داد که در دو یا سه نقطه احداث می‌شود.

به گفته این مسئول، اصلاح هندسی برخی از جاده‌ها نیز در دست اقدام است.

فرماندار شهرستان قصرشیرین اظهار کرد: با همکاری پایانه‌ها، ایجاد سرویس‌های بهداشتی مناسب و کافی نیز در برنامه است.

اکبری با اشاره به ایجاد 100 گیت برای عبور زائرین، افزود: قرارداد خرید گیت‌ها و امکانات آن انجام شده است.

وی با بیان اینکه ظرفیت اسکان کافی برای مسافرین را هم داریم، ادامه داد: هتل‌های متعددی در قصرشیرین داریم که اگر ظرفیت آنها هم تکمیل شود، می‌توان از ظرفیت مدارس استفاده کرد.

فرماندار قصرشیرین خاطرنشان کرد: به علاوه قرار است هلال احمر هم کمپی برای برپایی چادر برای اسکان زوار داشته باشد.

اکبری با تاکید بر اینکه تلاش می‌شود همه امکانات برای پایان شهریور ماه فراهم شود، پیش‌بینی کرد، در اربعین امسال حدود 500 هزار نفر برای عبور از مرز خسروی و سفر به عتبات عالیات به قصرشیرین بیایند.انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: