• یکشنبه ۲۸ خرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۱۵
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 963-2387-5
  • خبرنگار : 4
  • منبع خبر : ----

دفاتر خدمات مسافرتی؛ موتور محرکه صنعت گردشگری

نشست هم اندیشی دفاتر خدمات مسافرتی استان کرمانشاه که از آنها تحت عنوان موتور محرکه صنعت گردشگری یاد می شود، با مدیرکل میراث فرهنگی و معاون گردشگری استان برگزار شد.

 

به گزارش ایسنا منطقه کرمانشاه، جلیل بالایی مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه در این نشست اظهارکرد: بدون همراهی، همدلی و مشارکت بخش خصوصی به عنوان بازیگران اصلی حوزه گردشگری کاری از پیش نمی رود.

 

وی ادامه داد: بخش خصوصی در حوزه تصمیم سازی، تصمیم گیری و حتی اجرا می تواند به ما کمک کند تا بتوانیم طرح های مختلف گردشگری را پیش ببریم.

 

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه، تصرح کرد: در صحنه اجرا باید از توان بخش خصوصی و کسانی که منافعشان به مساله گردشگری وابسته است، استفاده کرد تا کارها با جدیت بیشتری پیش برود.

 

بالایی حوزه تبلیغات گردشگری را یکی از مباحث محوری رونق گردشگری عنوان کرد و از نمایندگان دفاتر خدمات مسافرتی استان خواست تا راهکارها و پیشنهادات خود را در این خصوص برای عملیاتی کردن در برنامه تبلیغات گردشگری استان ارایه کنند.

 

 علیرضا مرادی بیستونی معاون گردشگری استان کرمانشاه نیز با تاکید بر اهمیت جایگاه تبلیغات در جدب و معرفی گردشگران، اظهارکرد: در کنار تبلیغات توجه به امر آموزش نیروی انسانی باید با جدیت بیشتری دنبال شود.

 

وی افزود: در مرحله بعد دفاتر باید برنامه و بسته های متعددی را برای ارایه به تورهای مختلف داشته باشند تا بتوان برای چند روز یک گروه گردشگر را در استان نگه داشت.

 

مرادی بیستونی اظهارکرد: با فراهم شدن این شرایط و زیرساخت های لازم باید با یک طوفان تبلیغاتی زمینه را برای جذب گردشگران فراهم آورد.

 

همچنین نمایندگان دفاتر خدمات مسافرتی استان استفاده از شیوه های نوین تبلیغاتی به ویژه در فضای مجازی، راه اندازی کمپین های مردمی، برگزاری جشنواره های متعدد فصلی، نصب تابلوهای تبلیغاتی در پایانه های بزرگ مسافربری کشور، ایجاد المانهایی متعدد در ورودی شهرها، فضاسازی محوطه ها، استفاده از ظرفیت صدا و سیما و تولید سریال ها و فیلم های سینمایی با موضوع کرمانشاه، برگزاری سمینارهای بین المللی، فراهم کردن زیرساخت ها و ... را از جمله راهکارها برای رونق صنعت گردشگری استان اعلام کردند.

 

در پایان این نشست مقرر شد جلسات هم اندیشی هر دو هفته یک بار برگزار شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: