• شنبه ۲۷ خرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۵۵
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 963-6984-5
  • خبرنگار : 5
  • منبع خبر : ----

رئیس خانه صنعت و معدن کرمانشاه:

مالیات بر ارزش افزوده برای کرمانشاه با استان‌هایی مانند یزد و اصفهان برابر نباشد

رئیس خانه صنعت و معدن استان کرمانشاه از اینکه مالیات بر ارزش افزوده در استانی کمتر توسعه یافته مانند کرمانشاه با استان‌هایی مانند یزد و اصفهان برابر است، انتقاد کرد.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، جهانبخش شکری در نشست بررسی بازنگری قانون مالیات بر ارزش افزوده که امروز (27 خرداد) برگزار شد، با اشاره به مشکلاتی که قانون مالیات بر ارزش افزوده در کشور ایجاد کرده، گفت: این حق کرمانشاه نیست که با مشکلاتی که از گذشته تا به امروز داشته به اندازه یزد، اصفهان و ... مالیات بر ارزش افزوده 9 درصدی پرداخت کند.

رئیس خانه صنعت و معدن استان کرمانشاه خواستار اصلاح این روند شد و گفت: باید اصلاحی روی این قانون صورت گیرد که شرایط برای استان‌های کمتر برخوردار مانند کرمانشاه تسهیل شود.

در ادامه غفار محمدی دبیر اتاق تعاون استان کرمانشاه نیز قانون مالیات بر ارزش افزوده را مانعی برای تولید و اشتغال در کشور دانست.

وی خاطرنشان کرد: هرآنچه که اصلاح مورد نیاز است باید تا قبل از تصویب قانون جدید مطرح و پیشنهاد شود، زیرا اگر قانون جدید تصویب شود دیگر داد و بیداد فایده ندارد و برای چندین سال قابل اجرا خواهد بود.

محمدی یکسان بودن میزان مالیات برای همه استان‌ها را نیز ظلمی مضاعف در حق استان‌های کمتر برخوردار مانند کرمانشاه دانست.

 مجتبی صفایی نائب رئیس اتاق اصناف کرمانشاه نیز گفت: یکی از مهمترین مشکلاتی که قوانین ما در کشور دارند این است که قانون پس از تصویب بسته نمی‌شود و تعداد زیادی آیین‌نامه و بخشنامه به آن اضافه می‌شود.

وی اظهار کرد: امیدواریم در قانون جدید مالیات بر ارزش افزوده این مشکل وجود نداشته باشد و بجز در موارد خاص، قانون در چارچوب همان مفاد و بندهایی که دارد بسته شود.

صفایی معتقد است، تعدد آیین‌نامه‌ها و بخشنامه‌ها می‌تواند زمینه اعمال سیلقه‌ها را فراهم کند.انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: