• یکشنبه ۲۸ خرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۰۰
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 963-2487-5
  • خبرنگار : 4
  • منبع خبر : ----

معاون صنایع دستی استان کرمانشاه:

احیاء هنرهای منسوخ از اصلی ترین برنامه های حوزه صنایع دستی استان است

معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه گفت: جلوگیری از منسوخ شدن رشته های ارزشمند صنایع دستی و احیاء هنرهای منسوخ از اصلی ترین برنامه های حوزه صنایع دستی استان است.

 

به گزارش ایسنا منطقه کرمانشاه، پروانه حیدری در جمع پیشکسوتان صنایع دستی استان اظهارکرد: استان کرمانشاه پیشکسوتان بسیاری در حوزه صنایع دستی دارد که هر کدام از آنها دارای تجارب گرانقدری هستند و نیاز است که قدر این بزرگ هنرمندان استان را بیشتر بدانیم.

 

وی در ادامه افزود: این هنرمندان سالیان دراز عمر و جوانی خود را صرف خلق آثار صنایع دستی کرده اند، لذا باید شرایطی فراهم شود که تجربیات ارزنده آنها به نسل جوان انتقال یابد.


  وی استفاده از ظرفیت اساتید قدیمی صنایع دستی را راه نجات این رشته ها دانست و گفت: امیدواریم اساتید قدیمی با آموزش و انتقال این هنرها به نسل جوان شرایط حفظ و نگهداری این رشته های کهن و انتقال آن برای نسل های آینده را فراهم کنند.

حیدری در ادامه اظهار کرد: جلوگیری از منسوخ شدن رشته های ارزشمند صنایع دستی و احیاء هنرهای منسوخ شده از جمله ضروریات مورد توجه معاونت صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه است.

 

این مقام مسئول در اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان همچنین بر آمادگی این معاونت در خصوص فراهم آوردن شرایط لازم برای آموزش صنایع دستی تاکید کرد.

 انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: