• شنبه ۲۷ خرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۸:۴۳
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 963-29214-5
  • خبرنگار : 3
  • منبع خبر : ----

اولین طرح "آمایش" استان کرمانشاه تدوین شد

رییس سازمان برنامه و بودجه استان کرمانشاه از تدوین اولین طرح آمایش استان خبر داد و اظهار کرد: درحال حاضر آماده ارائه این طرح به سازمان برنامه و بودجه کشور هستیم.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه طهمورث الیاسی در جلسه شورای برنامه ریزی استان که امروز (27 خردادماه) برگزار شد با بیان اینکه کشور سابقه 70 ساله در برنامه‌ریزی دارد گفت: متاسفانه عملا نظام برنامه‌ریزی و نوع برنامه ریزی‌ها در کشور به گونه ای بوده که نتوانسته به اهداف دلخواه برسد.

وی افزود: بعد از انقلاب اسلامی تلاش‌هایی در جهت تدوین طرح آمایش صورت گرفت، اما به دلایلی از جمله جنگ تحمیلی این مطالعات مورد استفاده قرار نگرفت.

الیاسی تصریح کرد: از چندسال پیش بحث تدوین طرح آمایش استان در دستور کار قرار گرفت و دانشگاه رازی از سال 1393 مطالعات این طرح را شروع کرد و پس از اتمام، این مطالعات در پنج کارگروه‌ بررسی شد  و به تصویب رسید.

وی افزود: این طرح در اردیبهشت ماه امسال در جلسه شورای برنامه ریزی استان مطرح و قرار شد بنابر تاکید استاندار مجددا در جلسه‌ای دیگر با حضور مدیران استانی مطرح شود و این جلسه در همین راستا تشکیل شده است.

 رییس سازمان برنامه و بودجه استان کرمانشاه تصریح کرد: این مطالعات مرحله اول طرح آمایش استان است و مرحله دوم مطالعات باید با سرعت بیشتری انجام شود و رویکرد این است که از این اسناد در تدوین سند آمایش ملی استفاده شود.

الیاسی با بیان اینکه 15 استان مطالعات خود را تکمیل کرده و به سازمان برنامه و بودجه داده‌اند، گفت: ما به عنوان شانزدهمین استان این طرح را به سازمان برنامه و بودجه تحویل می‌دهیم.

وی افزود: تلاش‌های صورت گرفته در زمینه تدوین طرح آمایش تا به امروز ناموفق بوده و این اولین بار است که به جمع‌بندی می رسیم و می‌توانیم مطالعات آمایش را با استانداردهای لازم به سازمان برنامه و بودجه بدهیم.انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: