• یکشنبه ۲۸ خرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۲۴
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 963-29614-5
  • خبرنگار : 4
  • منبع خبر : ----

دادستان کرمانشاه:

جزای نقدی متخلفین محیط زیست، بازدارندگی لازم را ندارد

دادستان عمومی و انقلاب کرمانشاه گفت: جزای نقدی که برای متخلفین حوزه محیط زیست در نظر گرفته شده، بازدارندگی لازم را ندارد و نتوانسته جز در مواردی مثمرثمر واقع شود.

 

به گزارش ایسنا منطقه کرمانشاه، محمدحسین صادقی در دیدار با مدیرکل و جمعی از کارکنان محیط زیست استان کرمانشاه اظهارکرد: بحث محیط زیست اکنون به یک دغدغه ملی تبدیل شده، چرا که مردم خود شاهد هستند بی توجهی به محیط زیست می تواند چه آسیب های فردی و اجتماعی را به دنبال داشته باشد.

 

وی یادآور شد: در سال گذشته بحرانی که در استانهای جنوبی بوجود آمد تا چه اندازه مردم را دچار عذاب کرد و اکنون همه می دانند موضوع ریزگردها عرصه را به مردم تنگ می کند، لذا اهتمام جدی در فرهنگ سازی و توجه به محیط زیست وجود دارد. در قرآن هم آمده است که می فرماید ما زمین را محلی برای امنیت و آسایش شما قرار دادیدم. نیک پیداست که عدم توجه به این مکان امن و محل آسایش می تواند این قابلیت خود را از دست دهد.

 

دادستان عمومی و انقلاب کرمانشاه با اشاره به روزهایی که در تقویم به محیط زیست و موضوعات مرتبط با آن مربوط است، گفت: آنچه مسلم است اینکه ما توان قهر طبیعت را نداریم، بنابراین لازم است از در دوستی وارد شویم.

 

وی یادآور شد: در بسیاری موارد برخوردهای قانونی با توجه به اینکه جزای نقدی که برای متخلفین در نظر گرفته شده بازدارندگی لازم را ندارد نتوانسته  جز در مواردی مثمر ثمر واقع شود، بنابراین اهتمام جدی را باید در پیشگیری و بر هم زدن اقتصاد بازار متخلفین در حوزه محیط زیست قرار داد و بیشتر از این رویه بهره برداری کرد.

 

این مقام قضائی افزود: در بحث آگاهی رسانی و فرهنگ سازی کارهای خوبی صورت گرفته و خوشبختانه در مردم نیز نوعی نگاه تقبیح کننده و سرزنش گر برای تخریب کنندگان محیط زیست بوجود آمده که با تقویت آن می توان آن را به یک فرهنگ عمومی تبدیل کرد و بر قدرت بازدارندگی آن افزود.

 

صادقی در ادامه  خاطر نشان کرد: متاسفانه نگاه کاسبکارانه و برداشت بیش از توان و ظرفیت محیط زیست یک نگاه بین المللی است و اخیرا رئیس جمهور آمریکا که کشورش 30 درصد آلایندگی ها را دارد تهدید به پاره کردن معاهده پاریس که مرتبط با محیط زیست است، کرده است.

 

دادستان کرمانشاه از اهتمام جدی دستگاه قضائی استان برای تعامل با محیط زیست بیش از پیش خبر داد و گفت: در این راستا شعبه ویژه ای نیز در دادسرا به این موضوع اختصاص پیدا کرده است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: