• یکشنبه ۲۸ خرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۰۰
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 963-29914-5
  • خبرنگار : 5
  • منبع خبر : ----

ضبط وامحاء 8 تن فرآورده‌های خام دامی ناسالم در کرمانشاه

رییس شبکه دامپزشکی شهرستان کرمانشاه از کشف، ضبط و امحاء هشت تن انواع فرآورده های خام دامی ناسالم در قالب نظارت های ماه مبارک رمضان در این شهرستان خبر داد.

به گزارش ایسنا منطقه کرمانشاه، دکتر تورج کرمیان با اشاره به اجرای طرح تشدید نظارتی ویژه ماه مبارک رمضان در کرمانشاه، گفت: از ابتدای ماه مبارک رمضان در قالب بازرسی کارشناسان دامپزشکی و تیم‌های مشترک دامپزشکی، مرکز بهداشت، اجراییات شهرداری و با همکاری نیروی انتظامی طرح تشدید نظارت‌ها بر مراکز تهیه، نگهداری، فرآوری و عرضه فرآورده‌های خام دامی در حال انجام است.

وی ادامه داد: در این مدت و با نظارت‌های مستمر از مراکز، هشت تن انواع فرآورده‌های خام دامی ناسالم کشف، ضبط و از چرخه مصرف خارج شد.

به گفته این مسئول، در همین مدت 26 واحد متخلف که تخلفات بهداشتی داشتند با اخذ دستور قضایی پلمب و به مراجع قضایی معرفی شدند.

رییس شبکه دامپزشکی شهرستان کرمانشاه عرضه کشتار غیرمجاز را تهدیدی علیه بهداشت عمومی جامعه دانست و تصریح کرد: شهروندان از خرید کشتار غیرمجاز دام و مرغ زنده خودداری کنند.

 کرمیان خاطرنشان کرد: شهروندان حتما مرغ و گوشت مورد نیاز خود را از مراکز عرضه مجاز و تحت نظارت دامپزشکی تهیه کنند و به خاطر برخی از مسائل و باورهای نادرست در استفاده از کشتار غیرمجاز سلامت خود را به مخاطره نیاندازند.

وی در پایان با اعلام شماره های تماس 1512 و نیز سامانه پیامکی 100010001512 از شهروندان خواست تا هرگونه تخلف واحدهای عرضه و نظرات خود را از این طریق با کارشناسان اداره کل دامپزشکی استان کرمانشاه در میان بگذارند تا در اسرع وقت به آنها رسیدگی شود.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: