• یکشنبه ۲۸ خرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۳۶
  • دسته بندی : ورزشی
  • کد خبر : 963-4288-5
  • خبرنگار : 4
  • منبع خبر : ----

کرمانشاه در تدارک برگزاری بزرگترین فستیوال زیبایی اسب عرب و کرد

کرمانشاه این روزها در تکاپو برای برگزاری یکی از بزرگترین جشنواره های زیبایی اسب اصیل تحت عنوان جشنواره زیبایی اسب تاق بستان است. 


 

ستار الماسی رییس هیات سوارکاری استان کرمانشاه در خصوص برگزاری این جشنواره بزرگ و معتبر اسب ایرانی به خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، گفت: این سومین جشنواره زیبایی اسب اصیل تحت عنوان جشنواره تاق بستان است که در دو بخش زیبایی اسب عرب و زیبایی اسب کرد برگزار می شود.

 

این مقام مسئول در هیات سوارکاری استان کرمانشاه گفت: این جشنواره روزهای هفتم تا یازدهم تیر ماه سالجاری در محل استادیوم ورزشی 15 خرداد شهر کرمانشاه برگزار می شود.

 

الماسی تصریح کرد: در این جشنواره روزهای هفتم تا نهم خرداد زیبایی اسب عرب و در روزهای دهم و یازدهم خرداد نیز نمایش زیبایی اسب اصیل کرد را خواهیم داشت.

 

وی با بیان اینکه تمامی شرکت کنندگان در این جشنواره ایرانی هستند، گفت: داوران برگزار کننده این جشنواره خارجی هستند و سطح کیفی داوری جشنواره بسیار بالاست.

 

رییس هیات سوارکاری استان کرمانشاه گفت: در حال حاضر مشغول ثبت نام مالکین اسب ها برای حضور در این جشنواره هستیم و نحوه ثبت نام نیز صرفا از طریق لینک ثبت نام ارائه شده در سایت فدراسیون سوارکاری امکان پذیر است.

 

وی با بیان اینکه در دوره دوم این جشنواره یعنی سال گذشته بیش از 250 راس اسب برای حضور در جشنواره ثبت نام کردند، گفت: انتظار می رود در این دوره شاهد حضور بیش از 300 راس اسب اصیل عرب و کرد در جشنواره تاق بستان باشیم.

 

الماسی همچنین پیش از این در گفتگویی دیگر با خبرنگار ایسنا از تلاش برای ثبت جهانی کردن نژاد اسب کرد خبر داده و گفته بود: نژاد اسب کرد کرمانشاه جزو مشهورترین نژادهای اسب است و می توان گفت پایه ژنتیکی تمام اسب های ایران است. اسب کرد از زیبایی خاصی برخوردار است و با همکاری فدراسیون سوارکاری به دنبال ثبت جهانی نژاد اسب کرد هستیم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: