• دوشنبه ۲۹ خرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۴۷
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 963-1685-5
  • خبرنگار : 4
  • منبع خبر : ----

تحلیل فلاحت پیشه از عملیات موشکی شب گذشته ایران:

پیام مستقیم این عملیات به تروریست های داعش بود

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در تحلیل عملیات موشکی شب گذشته ایران به مواضع تروریست های داعش در دیرالزور سوریه، گفت: این عملیات موشکی ایران راهبردی، سیاسی و تاکتیکی بود.

 

حشمت الله فلاحت پیشه در گفت و گو با خبرنگار سرویس سیاسی ایسنا منطقه کرمانشاه، اظهار کرد: این اولین عملیات مستقیم ایران علیه تروریست های داعش در سطح منطقه بود و تا قبل از این قالب فعالیت های نظامی ایران در خصوص داعش، به صورت کمک مستشاری نظامی بود.

 

وی ادامه داد: این عملیات موشکی بعد از حوادث تروریستی تهران صورت گرفت که باعث شد موجی از شادی و غرور در میان مردم به واسطه انتقام از موضع قدرت شکل بگیرد.

 

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: در این عملیات موشکی از موشک های نقطه زن استفاده شد و محل تجمع جدید داعشی ها در شهر دیرالزور سوریه که در واقع مقر فرماندهی، لجستیکی و مهماتی آنها است، مورد حمله قرار گرفت.

 

فلاحت پیشه تاکید کرد: در واقع این عملیات موشکی ایران، یک حمله راهبردی، سیاسی و تاکتیکی بود.

 

وی به پیام های پیدا و پنهان این عملیات موشکی ایران اشاره کرد و گفت: پیام مستقیم و نزدیک این عملیات موشکی به تروریست های داعش بود که بدانند ایران از چه جایگاه و توانی برخوردار است. پیام میان برد این عملیات موشکی به سردمداران منطقه ای این تروریست ها بود که می خواستند به نوعی جنگ را به داخل ایران بکشانند و پیام دورتر این عملیات موشکی به آمریکا و دیگر قدرتهای جهانی بود که فکر می کردند این منطقه هنوز به بلوغ نظامی نرسیده است.

 

 

وی یادآور شد: نکته جالب اینجاست که با گذشت 17 ساعت از وقوع این عملیات موشکی هنوز آمریکا و اکثر بازیگران منطقه ای او سکوت کرده اند که این سکوت آنها در واقع بهت زدگی آنها را نشان می دهد که همراه با نگرانی است.

 

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: این عملیات موشکی برگ  تازه ای از اقتدار ایران اسلامی را رو کرد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: