• پنجشنبه ۸ تیر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۲۲
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 964-486-5
  • خبرنگار : 4
  • منبع خبر : ----

همایش ملی خانواده و ارتقای سلامت روانی اجتماعی برگزار شد

سومین همایش ملی خانواده و ارتقای سلامت روانی اجتماعی در دانشگاه رازی کرمانشاه برگزار شد.

 

به گزارش خبرنگار سرویس علمی آموزشی ایسنا منطقه کرمانشاه، دکتر جهانگیر کرمی دبیر علمی این همایش  اظهار کرد: گروه مطالعاتی خانواده در دانشگاه رازی کرمانشاه از سال 1385 راه اندازی شده و تا به امروز سه دوره همایش ملی خانواده را برگزار کرده است.

 

وی افزود: بیش از 160 مقاله به دبیرخانه این همایش ملی رسید که پس از داوری های اولیه 100 مقاله پذیرفته شد و امروز نیز 14 مقاله برتر این همایش به صورت سخنرانی ارائه می شود.

 

دبیر علمی همایش ملی خانواده و ارتقای سلامت روانی اجتماعی گفت: امروزه کارکرد و ساختار خانواده به شدت تحت تاثیر تحولات اجتماعی به ویژه رسانه های جمعی قرار گرفته است، بنابراین ضرورت دارد مطالعات ویژه ای در حوزه خانواده در سطح دانشگاه ها و مراکز علمی کشور صورت گیرد.

 

 شریفه حق شناس مشاور استاندار کرمانشاه نیز اظهارکرد: جاده علمی ایران امروزه در مسیری قرار گرفته که رو به رشد است و بستر مناسبی برای ارائه مقالات و انجام کارهای علمی فراهم آمده است.

 

وی افزود: نیاز است در خصوص خانواده و ارتقای سلامت روانی آن تحقیقات گسترده ای صورت گیرد و راهکارهای علمی نیز به مردم آموزش داده شد.

 

مشاور استاندار کرمانشاه گفت: همه باید تلاش کنیم گامی هرچند کوچک برای ارتقای سلامت روانی اجتماعی خانواده برداریم.

 

در ادامه این همایش ملی دکتر محمد جوشقانی معاون پژوهشی دانشگاه رازی کرمانشاه در سخنان کوتاهی بر نقش کلیدی خانواده در کنش های سیاسی اجتماعی تاکید کرد.

 

  در این همایش دکتر علیرضا ابوالفضلی رییس مرکز مطالعات و پژوهشهای طب اسلامی و دکتر عباسعلی الهیاری رییس سازمان نظام روانشناسی و مشاوره کشور به ایراد سخنرانی پرداختند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: