• یکشنبه ۱۱ تیر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۱۷
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 964-6714-5
  • خبرنگار : 5
  • منبع خبر : ----

یک دانشجو مدال طلای نمایشگاه اختراعات جهانی آمریکا را کسب کرد

یک دانشجوی کرمانشاهی موفق به دریافت مدال طلای نمایشگاه اختراعات جهانی آمریکا شد.

مهتاب رهبر مادر این دانشجو در گفت و گو با خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، با اشاره به اختراعی که فرزندش  "سورنا مردان‌پور"، انجام داده گفت: این اختراع نوعی اسپیلینت کمک حرکتی هوشمند برای بیمارانی است که به دلیل عارضه اندام تحتانی تحت عمل جراحی قرار گرفته اند.

وی ادامه داد: این افراد گاهی هنگام راه رفتن بعد از عمل جراحی دوباره به دلیل فشاری که به ناحیه جراحی شده وارد می‌شود دچار مشکل می‌شوند که این دستگاه مانع بروز مشکلات دوباره می‌شود.

به گفته رهبر، این دستگاه هوشمند میزان فشاری که بر عضو عارضه دیده وارد می‌شود را کنترل کرده تا هنگام راه رفتن فشار شدیدی به این عضو وارد نشود.

مادر این دانشجو ادامه داد: فرزندم به واسطه تخصص پدرش در رشته ارتوپدی، با مشکلات بیماران آشنا بود و و موفق به ساخت این دستگاه شد.

وی خاطرنشان کرد: این طرح در فدراسیون بین‌المللی مخترعین IFIA، دانشگاه مخترعین جورج فورمن که هر ساله بیش از 20 کشور دنیا  در آن شرکت دارند پذیرفته شد و در نهایت دعوتنامه برای فرزندم ارسال شد و وی با همراه داشتن ماکت طرح به آمریکا اعزام و موفق به کسب مدال طلا شد.

رهبر یادآوری کرد: سورنا مردان‌پور دانشجوی سال دوم رشته دکترای دانشگاه آزاد است و یکسال با انجمن مخترعین و انجمن استعدادهای برتر همکاری داشت.

وی گفت: فرزندم بطور همزمان نیز جایزه ویژه افتخار از کشور تایوان را به خود اختصاص داد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: