• یکشنبه ۱۱ تیر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۳۶
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 964-2084-5
  • خبرنگار : 5
  • منبع خبر : ----

ماجرای شکایات مردم کرمانشاه از قبوض آب و پاسخ شرکت آب و فاضلاب

رئیس انجمن حمایت از حقوق مصرف کننده استان کرمانشاه با اشاره به شکایات متعدد مردم کرمانشاه از هزینه‌ای که به عنوان تبصره 3 در قبض‌های آب لحاظ شده، گفت: اخذ این هزینه قانونی است، اما رقم آن برای کرمانشاه زیاد است و به علاوه مشخص نیست این هزینه واقعا برای اصلاح و توسعه شبکه آب مصرف شود.

عبدالرضا یاری در گفت و گو با خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، اظهار کرد: چندین مورد شکایت در خصوص قبوض آب داشتیم که مردم از رقم بالای آنچه که به عنوان تبصره 3 در قبض‌ها آمده انتقاد دارند.

وی با بیان اینکه تبره 3 هزینه‌ای است که بابت توسعه و اصلاح شبکه از مردم اخذ می‌شود، یادآوری کرد: اخذ این هزینه قانونی است، اما باید با تصویب شورای شهر صورت گیرد.

رئیس انجمن حمایت از حقوق مصرف کننده استان کرمانشاه ادامه داد: شرکت آب و فاضلاب کرمانشاه عدد و رقم پیشنهادی خود را به شورای شهر داده و شورا نیز این ارقام را احتمالا بدون آنکه وارد ریز جزئیات شود، تصویب کرده است.

یاری خاطرنشان کرد: بر اساس آنچه که شورای شهر تصویب کرده رقمی که اکنون بابت تبصره 3 در کرمانشاه اخذ می‌شود، حدود 100 درصد آب بها است که این عدد برای شهر کرمانشاه زیاد است.

وی با بیان اینکه بر اساس قانون حتما باید منابع حاصل از تبصره 3 برای توسعه و اصلاح شبکه صرف شود، اظهار کرد: به نظر می‌رسد شورا هیچ نظارتی بر اینکه این منابع دقیقا کجا صرف می‌شود هم ندارد.

رئیس انجمن حمایت از حقوق مصرف کننده استان کرمانشاه گفت: علی رغم اینکه شرکت آب و فاضلاب مستندات قانونی خود را ارائه داده و تخلفی انجام نداده است و شورا نیز بر اساس اختیاراتش عمل کرده، اما ما به عنوان نماینده مصرف کننده به این روند انتقاد داریم.

به گفته این مسئول، این انتقاد به دو بخش وارد است، اول آنکه رقم تبصره 3 برای شهری مانند کرمانشاه زیاد است و دوم آنکه نظارت جدی بر شیوه هزینه کرد این منابع وجود ندارد.

یاری افزود: انتقاد کنونی ما به شورای شهر است و البته مذاکراتی با رئیس شورای شهر داشتیم که این مشکل را در همین دوره حل و فصل کنند.

وی با تاکید بر اینکه این کار در شهرهای دیگر کشور هم انجام شده، یادآوری کرد: در آن شهرها رقم تبصره 3 متناسب با وضعیت مردم است و نظارت کافی بر محل هزینه آن نیز صورت می‌گیرد.


مدیر روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب شهری کرمانشاه پاسخ این شبهه و انتقاد را اینگونه اعلام کرد که این رقم به تصویب شورای شهر کرمانشاه رسیده و اعضای شورای شهر به تمام ارقام و اعداد تبصره 3 واقفند.

علی حسین مرادی در گفت و گو با ایسنا با بیان اینکه این کار قانونی بوده، تاکید کرد: شورای شهر این ارقام را تصویب کرده و هیچ کار غیرقانونی صورت نگرفته است.

وی خاطرنشان کرد: در خصوص هزینه‌کرد این منابع نیز امکان تخلف وجود ندارد، زیرا منابع به حساب جداگانه‌ای می‌رود که نظارت کافی بر هزینه کرد آن صورت می‌گیرد.

مرادی با بیان اینکه امکان هیچ تخلفی در این خصوص وجود ندارد، یادآوری کرد: این منابع صرفا برای توسعه و اصلاح شبکه آب هزینه خواهد شد.انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: