• چهارشنبه ۱۴ تیر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۲۷
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 964-385-5
  • خبرنگار : 6
  • منبع خبر : ----

حرف‌های شنیدنی فرماندار کرمانشاه در مورد انتخابات شورای شهر

فرماندار کرمانشاه معتقد است، انتخابات شورای شهر کرمانشاه باید تمام الکترونیکی برگزار می‌شد.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، فضل الله رنجبر در جمع خبرنگاران برنده انتخابات 29 اردیبهشت ماه را مردم دانست و افزود: مردم با مشارکت 65 درصدی خود در انتخابات نشان دادند  با وجود گرفتاریها و مشکلات پشتیبان نظام هستند.

رنجبر تصریح کرد: مردم ایران اسلامی با حضور پرشور خود در انتخابات 29 اردیبهشت و رای قاطع به دکتر روحانی به تداوم برنامه‌های دولت تدبیر و امید در چهار سال آینده رای دادند.

فرماندار کرمانشاه در ادامه به حواشی انتخابات شوراهای شهر کرمانشاه اشاره و عنوان کرد: به لحاظ تجربیاتم در برگزاری انتخابات، فروردین ماه امسال پیشنهاد خود را مبنی بر اعزام بین سه تا چهار نفر نیروی تازه نفس در ساعات شمارش آرا به محل های اخذ رای ارائه کردم، اما هیچ پاسخی دریافت نکردم.  این تقاضا را حتی درجمع فرمانداران استانهای غربی نیز متذکر و خواستار شدم.
 
رنجبر افزود: می دانستم که برگزاری همزمان دو انتخابات ریاست جمهوری و شوراها سختی های خود را دارد و به لحاظ تعدد تعداد کاندیداهای شورای شهر و خستگی عوامل اجرایی، کار شمارش آرا کار سختی خواهد بود و چه بسا احتمال خطای عوامل در شمار آرا به دلیل خستگی زیاد دور از انتظار نباشد.

فرماندار کرمانشاه با یادآوری اینکه 270 نفر در پنجمین دوره انتخابات شهر کرمانشاه به رقابت با هم پرداختند، عنوان کرد: حجم بالای کاندیداها و خستگی عوامل برگزار کننده انتخابات کار شمارش آرا را سخت کرده بود.

رنجبر تصریح کرد: پیشنهاد اصلی فرمانداری کرمانشاه برای برگزاری مطلوب انتخابات برگزاری تمام الکترونیکی انتخابات در شهر کرمانشاه بود، اما چون این کار کار تازه ای بود مورد قبول وزارت کشور قرار نگرفت و وزارت کشور پس از بررسی ها با برگزار تمام الکترونیکی انتخابات در شهر کرمانشاه موافقت نکرد.

فرماندار کرمانشاه افزود: تنها کاری که توانستم برای برگزاری مطلوب انتخابات در حوزه شهر کرمانشاه انجام دهم این بود که تعداد 31 شعبه اخذ رای را به شعب اخذ رای شهر کرمانشاه اضافه کردم تا با پایین آمدن حجم رای صندوق‌ها، کار شمارش آرا آسان تر شود.

رنجبر با بیان اینکه در انتخابات 29 اردیبهشت ماه 886 نفر نماینده فرماندار در پای صندوق‌های اخذ رای حضور داشتند، بیان کرد: افزایش تعداد نمایندگان فرماندار از یک نفر به دو نفر( یکی برای انتخابات ریاست جمهوری و دیگری برای انتخابات شوراها) از دیگر اقداماتی بود که برای برگزاری مطلوب انتخابات انجام گرفت.

رنجبر با اشاره به انتقاد برخی از کاندیداها مبنی بر اینکه چرا در مرحله دوم باشماری آرای همه کاندیداها مورد بازشماری قرار نگرفت، تاکید کرد: با توجه به اختلاف شدید آرای 50 نفر اول با دیگر کاندیداها این تصمیم  برای تسریع در روند بازشماری آرا گرفته شد.

وی در ادامه با تاکید بر وجود اعتراضاتی مبنی بر خرید و فروش آرا تصریح کرد: چنین اعتراضاتی باید مستند باشد و نیاز به اثبات دارند.

رنجبر تاکید کرد: در شعب اخذ رای شهر کرمانشاه هیچ برگ رای مفقود شده‌ای نداشتیم و این نشان از سلامت انتخابات دارد.
 
فرماندار کرمانشاه با اشاره به انتقادهای موجود مبنی بر عدم استفاده از فرهنگیان به عنوان عوامل اجرایی انتخابات، عنوان کرد: 52 درصد عوامل برگزاری انتخابات 29 اردیبشهت ماه در شهر کرمانشاه فرهنگیان بودند.

رنجبر ادامه داد: با توجه به اینکه در مرحله اول بازشماری آرا هیچ اختلاف معنی داری بین آرا وجود نداشت و می توانستیم همچون بعضی از شهرها با استناد به همان تعداد صندوق اخذ رای بازشماری شده سلامت انتخابات را تایید کنیم، اما به دلیل اعتراضات کاندیداها تمامی صندوق ها مورد بازشماری قرار گرفت.

رنجبر ادامه داد: برای افزایش ضریب اطمینان آرای اخذ شده یکبار صورتجلسه‌ها در فرمانداری چک شدند و این در حالیست که مشابه این اقدام در هیچ یک از شهرهای کشور رخ نداده است.

 وی با تاکید بر حساسیت زیاد برای برگزاری مطلوب انتخابات شوراها عنوان کرد: تمام تلاش خود را برای اینکه نتایج انتخابات رای واقعی مردم باشد به کار گرفتم و در این راستا از هیچ تلاشی مضایقه نکردیم.


رنجبر همچنین با اشاره به آغاز روند برگزاری انتخابات از آبان ماه سال گذشته اظهار کرد: ستاد انتخابات شهرستان کرمانشاه از اول آبان ماه و زودتر از همه شهرستانها کار خود را آغاز کرد.

این مسئول عوامل برگزاری انتخابات درشهر کرمانشاه را 9800 نفر دانست و افزود: 756 نفر ناظر و سرناظر در پای صندوق های اخذ رای حاضر بودند.

رنجبر در ادامه این نشست خبری اشاره ای هم به موفقیت اخیر کشاورزان شهرستان کرمانشاه در حوزه برداشت کلزا و شکستن رکورد ملی و حتی جهانی داشت و افزود: یکی از کشاورزان شهرستان کرمانشاه موفق به تولید 9271 تن کلزا در یک هکتار شده که این برای شهرستان خبر خوشایندی است.

فرماندار کرمانشاه با اشاره به افزایش سطح زیر کشت کلزا در شهرستان کرمانشاه در مقایسه با سال زراعی گذشته اظهار کرد: در شرایطی که در سال زراعی گذشته 624 هکتار از اراضی شهرستان کرمانشاه زیر کشت کلزا رفته بود، این رقم در سال زراعی جاری به 1580 هکتار رسیده است.

رنجبر با اشاره به ظرفیت 310 هزار هکتاری کشاورزی شهرستان کرمانشاه افزود: این شهرستان ظرفیت‌های زیادی در حوزه کشاورزی دارد که باید شکوفا شوند.

وی یادآور شد: شهرستان کرمانشاه در حوزه انسداد چاه‌های غیر مجاز، برقی کردن چاه‌ها و اجرای سیستم های آبیاری بارانی و قطره‌ای در سطح استان موفق عمل کرده است.

رنجبر اضافه کرد: در صورت تامین منابع ظرفیت تجهیز 16 هزار هکتار از اراضی شهرستان به آبیاری قطره ای و بارانی فراهم است که تحقق این امر در سند توسعه شهرستان مورد تاکید است.

فرماندار کرمانشاه عنوان کرد: امسال همچنین بالای 10 میلیارد و 500 میلیون تومان برای تعمیر مدارس در حوزه شهرستان کرمانشاه تخصیص پیدا کرده است.


فرماندار کرمانشاه در ادامه اشاره ای هم به فعالیت شورای مبارزه با مواد مخدر شهرستان کرمانشاه از ابتدای سال تاکنون داشت و افزود: از ابتدای امسال تاکنون 1200 معتاد متجاهر شناسایی شده که 165 نفر از آنها در حال حاضر در اردوگاه چشمه سفید شهر کرمانشاه نگهداری می‌شوند.انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: