• پنجشنبه ۱۵ تیر ماه، ۱۳۹۶ - ۰۹:۵۶
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 964-13614-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

معاون استانداری کرمانشاه:

مرز خسروی آماده تردد زوار اربعین می شود

معاون امور عمرانی استانداری کرمانشاه با بیان اینکه مرز خسروی آماده اعزام زوار اربعین می شود، گفت: امیدواریم استان کرمانشاه بتواند میزبان خوبی برای زوار عتبات عالیات باشد.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، مجتبی نیک کردار در جلسه ستاد اربعین استان کرمانشاه که با حضور معاون وزیر کشور در کرمانشاه برگزار شد، اظهار کرد: امسال پس از یک وقفه چند ساله نخستین سالی است که اعزام زوار عتبات عالیات از مرز خسروی انجام خواهد گرفت، لذا مجموعه استان در تلاش است تا میزبان خوبی برای زوار عتبات عالیات باشد.

نیک کردار اضافه کرد: امیدواریم با پیگیری روزانه کارهای زیرساختی مربوط به اعزام زوار عتبات عالیات بتوانیم میزبانی آبرومندانه زوار عتبات عالیات در استان را شاهد باشیم.

معاون عمرانی استانداری کرمانشاه ادامه داد: در تلاشیم تا کارها بگونه ای پیش بروند که تا شهریور ماه تمامی کارهای زیرساختی به اتمام برند  و زمان مانده تا اربعین صرف رفع کمی و کاستی ها شود.

این مسئول در ادامه با اشاره به در دست ساخت بودن قطعاتی از مسیر بزرگراه کربلا، حد فاصل اسلام آبادغرب تا سرپلذهاب، اظهار کرد: امیدواریم این مسیر تا شهریور ماه تکمیل شود که در این صورت مسیر ۲۴۰ کیلومتری کنگاور تا سرپلذهاب بزرگراه خواهد بود.

وی در ادامه با اشاره وجود یک جاده قدیمی در مسیر قصرشیرین تا سرپلذهاب اظهار کرد: در صورت بالا رفتن حجم ترافیک، امکان یک طرفه کردن جاده اصلی قصرشیرین به سرپلذهاب و استفاده از مسیر دوم تحت عنوان ریخک  به عنوان مسیر بازگشت وجود دارد.

وی سپس با اشاره به آماده سازی پارکینگ ها توسط شهرداری و ارتش، افزود: مشکل پارکینگ خودروهای زوار را نخواهیم داشت.

وی همچنین با اشاره به وجود یک جاده اضطراری از قصرشیرین تا مرز خسروی افزود: در تلاشیم تا این جاده خاکی را به عنوان مسیر اضطراری آماده کنیم، هرچند این جاده به اربعین امسال نمی رسد.

وی با بیان اینکه در مسیر تردد زوار عتبات عالیات مشکل فیبر نوری، مخابرات و ماهواره نداریم، اضافه کرد:  در حال کار برای رفع مشکلات اینچنینی در استان هستیم.

 پایش تصویری مسیر قصرشیرین تا مرز خسروی، استقرار ۳۰ گیت با ۶۰ کاربر، تجهیز شهرستان قصرشیرین به سرویس های بهداشتی و حمام، تلاش برای استفاده از ماشین های آتش نشانی بیشتر در موارد لزوم و فراهم کردن امکانات زیرساختی برای برپایی موکب ها از مواردی بود که نیک کردار از آنها به عنوان اقدامات در دست انجام در مرز خسروی برای تردد زوار عتبات عالیات یاد کرد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: