• پنجشنبه ۱۵ تیر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۰۷
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 964-1387-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کرمانشاه:

50 درصد مساجد استان فاقد کانون فرهنگی هنری هستند

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه، گفت: تا پایان برنامه ششم توسعه باید در قالب طرح «هر مسجد یک کانون» تمامی مساجد دارای کانون فرهنگی هنری شوند.

به گزارش گروه دریافت خبر ایسنا منطقه کرمانشاه، حجت الاسلام رحیم جعفری در آئین افتتاحیه طرح آسمانی ها، گفت: راه اندازی بیش از 22 هزار کانون فرهنگی هنری در مساجد کل کشور یکی از افتخارات وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است.

وی با اشاره به تأکیدات مقام معظم رهبری در خصوص توجه و اهمیت به کانون های مساجد، افزود: کانون های مساجد به عنوان ظرفیت ها و پایگاه های قوی کشور مشغول به فعالیت هستند.

به گفته مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه بیش از 1200 مسجد دراستان وجود دارد که از این تعداد 537 باب دارای کانون های فرهنگی هنری مساجد هستند. وجود 537 کانون یک ظرفیت غنی در استان کرمانشاه و به معنای این است که نیمی از مساجد ما دارای کانون شده اند.

 جعفری با بیان اینکه 50 درصد مساجد استان کرمانشاه فاقد کانون هستند، اظهار کرد: با عنایات مجلس شورای اسلامی و دولت امکانی فراهم شود که تا پایان برنامه ششم توسعه تمام مساجد دارای کانون شوند.

وی بیان کرد: این طرح به عنوان یک رویکرد اجرایی و عملیاتی در کشور پیش بینی شده تا تمام مساجد دارای کانون فرهنگی هنری شوند.

 جعفری در ادامه خطاب به مدیران مسئول کانون های مساجد، گفت: در تابستان یک فضایی را ایجاد کنید جوانان و نوجوان احساس کنند اسلام یک پناهگاه مطمئن امن و ساده و روان است و این حقیقت را باید عملا به آن ها نشان بدهیم، با حرف و سخنرانی نمی شود.


مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه اظهار کرد: باید درطول سال این رویکرد را داشته باشید، چرا که فعالیت  کانون ها مخصوص تابستان نیست، بلکه در این ایام فعالتر می شوند.

 وی تأکید کرد: این مبانی را در ارتباط با نسل جوان و نوجوان داشته باشیم که برای آنان به باور مبدل شود که اسلام دین مهربانی صمیمت و عطوفت است.انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: