• یکشنبه ۱۸ تیر ماه، ۱۳۹۶ - ۰۸:۱۸
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 964-4184-5
  • خبرنگار : 5
  • منبع خبر : ----

معاون سازمان صنعت، معدن و تجارت استان:

3500 واحد صنفی بدون پروانه کسب کرمانشاه تا پایان سال ساماندهی می‌شود

معاون امور بازرگانی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمانشاه با اشاره به شناسایی حدود شش هزار واحد صنفی بدون پروانه کسب در استان، گفت: تلاش می‌کنیم حدود 3500 واحد بدون پروانه‌ای که در شهرستان کرمانشاه داریم تا پایان سال ساماندهی شود.

علی اسماعیلی در گفت و گو با خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، از برنامه‌ریزی برای ساماندهی واحدهای صنفی بدون پروانه خبر داد و اظهار کرد: در استان کرمانشاه حدود شش هزار واحد بدون پروانه کسب شناسایی شده است.

وی بیشترین تعداد این واحدهای صنفی را از شهرستان کرمانشاه و به میزان 3561 واحد دانست.

معاون امور بازرگانی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمانشاه افزود: تلاش ما این است که حداقل واحدهای بدون پروانه شهرستان کرمانشاه تا پایان امسال ساماندهی شوند.

اسماعیلی با بیان اینکه کمیته‌ای متشکل از دستگاه‌های مربوطه برای ساماندهی واحدهای صنفی بدون پروانه وجود دارد، گفت: استانداری، فرمانداری، دستگاه‌های خدمت رسان و... همه عضو این کمیته هستند.

وی تاکید کرد: در درجه اول این واحدها توسط اتحادیه شناسایی می‌شوند و برای اینکه پروانه بگیرند اخطار لازم به آنها داده می‌شود.

به گفته این مسئول، اگر واحدها در مدت مشخصی که برای آنها تعیین شده مراحل قانونی اخذ مجوز را طی نکنند، با همکاری اتاق اصناف و اداره اماکن پلمب خواهند شد.

معاون امور بازرگانی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمانشاه یادآوری کرد: به علاوه با هماهنگی که با دستگاه‌های خدمات رسان مانند آب، برق و مخابرات انجام شده، قرار است  تعرفه‌ها برای واحدهای بدون پروانه تا دو برابر حساب شود.

اسماعیلی عمده تخلفات صنفی را مربوط به واحدهای صنفی بدون پروانه دانست و افزود: امکان نظارت مناسبی بر روی این واحدها وجود ندارد و انواع تخلف قیمت، کیفیت و ... در این واحدها رخ می‌دهد.

وی آهن فروشان، تعمیرکاران اتومبیل، کابینت سازان و خوار وبارفروشان را از بیشترین واحدهایی دانست که بدون پروانه هستند.

اسماعیلی تعداد واحدهای صنفی دارای پروانه در استان را نیز حدود 52 هزار مورد اعلام کرد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: