• شنبه ۱۷ تیر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۱۶
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 964-596-5
  • خبرنگار : 6
  • منبع خبر : ----

رییس شبکه دامپزشکی سرپلذهاب:

فقط از مراکز معتبر و مجاز تحت نظارت دامپزشکی "گوشت" بخرید

رییس شبکه دامپزشکی شهرستان سرپل ذهاب از کشف، ضبط و امحاء حدود دو  تن فرآورده های خام دامی ناسالم از کشتارگاه این شهرستان خبر داد.

به گزارش ایسنا منطقه کرمانشاه، مالک عظیمی اظهار کرد: در سه ماهه نخست امسال  910 مورد بازدید از مراکز تهیه،  فرآوری،  توزیع و عرضه فرآورده های خام دامی در شهرستان سرپل ذهاب توسط شبکه دامپزشکی این شهرستان انجام شده است.
 
عظیمی بیان کرد: از ابتدای امسال تاکنون بیش از 258 راس گاو و گوساله در کشتارگاه شهر سرپل ذهاب کشتار شده که در بازدیدهای صورت گرفته بیش از 963 کیلوگرم لاشه و امعا و احشا دامی ناسالم از آنها کشف و ضبط و از چرخه مصرف خارج شده است.

وی با اشاره به کشتار 1201 راس گوسفند و بز در کشتارگاه شهرستان سرپلذهاب در سه ماهه نخست امسال تصریح کرد: همچنین طی بازرسی ها از کشتارگاه حدود 918 کیلوگرم لاشه و امعا و احشا ناسالم گوسفند و بز نیز از این کشتارگاه کشف، ضبط و امحا شده است.
 
رییس شبکه دامپزشکی شهرستان سرپل ذهاب اضافه کرد: در سه ماهه ابتدایی سال با نظارت های مستمر شبکه دامپزشکی شهرستان سرپل ذهاب شش تن خوراک دام و طیور آلوده نیز از کارخانه تولید خوراک دام و طیور این شهرستان کشف و با دستور قضایی امحاء شد.

عظیمی همچنین از کشف و ضبط 183 کیلوگرم مرغ ناسالم از مراکز عرضه این شهرستان در سه ماهه امسال خبر داد و از شهروندان خواست گوشت، فرآورده‌های خام دامی و مرغ مورد نیاز خود را از مراکز معتبر و مجاز تحت نظارت دامپزشکی تهیه کنند.
 
عظیمی همچنین ضمن هشدار به شهروندان در خصوص مصرف کشتار غیرمجاز،  یادآور شد: شهروندان می توانند در صورت مشاهده هرگونه تخلف مراتب را از طریق تلفن 1512 و سامانه پیامکی 100010001512 به اطلاع کارشناسان اداره کل دامپزشکی استان کرمانشاه جهت پیگیری برسانند.انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: