• شنبه ۱۷ تیر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۲۸
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 964-1687-5
  • خبرنگار : 4
  • منبع خبر : ----

مدیرکل میراث فرهنگی استان کرمانشاه:

باید از ظرفیت بانوان در عرصه کار و کارآفرینی استفاده شود

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه، استفاده از ظرفیت و توانمندی 50 درصدی بانوان در عرصه کار و کار آفرینی را یک ضرورت عنوان کرد.

 

به گزارش ایسنا منطقه کرمانشاه، جلیل بالایی در نشست  ب ررسی چالش ها، فرصت ها و راهکارهای فعالیت بانوان کارآفرین استان در حوزه گردشگری و صنایع دستی اظهارکرد: تحرک جامعه زنان نیاز به خودباوری و دیگر باوری دارد. 

 

وی افزود: مسیر کار در اهداف تعریف شده در حوزه میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری که با خلاقیت و خدمت بانوان همراهی و هماهنگی داشته باشد، فراهم است.

 

بالایی در ادامه خواستار برگزاری مستمر جلسات برنامه ریزی و با هدفگذاری مشخص شد و گفت: باید با نماد سازی بانوان کار آفرین را به صورت مناسب تری معرفی کنیم.

 

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه، تصریح کرد: برگزاری جلسات با دستور کار مشخص و با حضور کارشناسان و صاحب نظران می تواند مشکلات حوزه های میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری را احصاء و زمینه را برای حضور حداکثری بانوان کار آفرین فراهم نماید.

 

وی در ادامه با اشاره به سند اشتغال که توسط مجلس و دولت پیگیری شده است، گفت: این حرکت دولت و مجلس در راستای آموزش شرکتهای تجاری، بیمه صنعتگران و این حرکت درچرخه آموزش تولید فروش تجارت نمایشگاهها وارد حوزه صنایع دستی شده که می تواند یک تحول اساسی ایجاد کند.

 

بالایی در خاتمه با تاکید بر اینکه صنایع دستی یکی از بارزترین نمونه های اقتصاد مقاومتی است، گفت: همه ما وظیفه داریم از تولیدات صنایع دستی استان حمایت کنیم و حداقل هدایای خود را از تولیدات و دستاوردهای صنایع دستی کشور انتخاب کنیم.


 
 سمیه حیدری معاون سرمایه گذاری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه نیز در این نشست اظهارکرد: بانوان کارآفرین در حوزه گردشگری و صنایع دستی استان نقش پر رنگی در ایجاد ارزش افزوده ایفا می کنند.

 

وی خطاب به بانوان کار آفرین افزود: تاریخ اقتصادی جوامع و اقشاری که از لحاظ اقتصادی پیشرفت داشته اند حاکی از آن است که حمایت آن اقشار از فعالیت آن جامعه موجب شده تا جایگاه روبه رشد خود را بیابند.

 


معاون سرمایه گذاری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه با اشاره به شاخص های سرمایه اجتماعی زنان تاکید کرد: حضور و پایداری جامعه اقتصادی بانوان برای توسعه اقتصادی جامعه حیاتی است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: