• شنبه ۱۷ تیر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۵۳
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 964-1286-5
  • خبرنگار : 5
  • منبع خبر : ----

معاون سازمان برنامه و بودجه:

در این دولت 3000 میلیارد تومان به صندوق حمایت از نوآوری تزریق شد

معاون توسعه امور آموزشی و فرهنگی سازمان برنامه و بودجه کشور گفت: در این دولت 3000 میلیارد تومان اعتبار به صندوق حمایت از نوآوری و فناوری تزریق شده است.

دکتر محمدرضا واعظ مهدوی در حاشیه بازدید از سازمان جهاد دانشگاهی کرمانشاه در گفت و گو با خبرنگار ایسنامنطقه کرمانشاه، اظهار کرد: حمایت‌های خوبی خصوصا در بعد مالی برای حمایت از شرکت‌های دانش بنیان و واحدهای فناور در نظر گرفته شده است.

وی ادامه داد: در  این دولت حدود 3000 میلیارد تومان اعتبار به صندوف حمایت از نوآوری و فناوری تزریق شده که البته همه این اعتبارات جذب و مصرف نشده است.

معاون توسعه امور آموزشی و فرهنگی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور با بیان اینکه هنوز 1500 میلیارد تومان از این اعتبار باقی مانده و از آن استفاده نشده، یادآوری کرد: باید به سمتی حرکت کنیم که شرکت‌ها و واحدهای دانش‌بنیان بتوانند بر اساس ضوابط این اعتبارات را جذب کنند.

به گفته این مسئول، با وجود این اعتبارات مشکلی از نظر تامین مالی و کمبود اعتبار برای واحدهای فناور وجود ندارد.

فعالیت خوب واحدهای مستقر در پارک علم و فناوری در زمینه ایجاد اشتغال


واعظ مهدوی در ادامه اشاره‌ای به حمایت های جهاد دانشگاهی و پارک علم و فناوری کرمانشاه از شرکت‌های دانش بنیان و ایجاد اشتغال در این بخش داشت و خاطرنشان کرد: کارآفرینی که با حمایت جهاد دانشگاهی در این بخش انجام شده می‌تواند الگویی برای گسترش و توسعه فرصت‌های شغلی و اشتغالزایی در کشور باشد.

وی از بازدید خود از واحدهای فناور و  شرکت های دانش‌بنیان تحت حمایت پارک علم و فناوری کرمانشاه هم یاد کرد و افزود: ظرفیتی که در این بخش وجود دارد می‌تواند به کاهش نرخ بیکاری در استان کرمانشاه کمک کند که بیکاری اکنون به مسئله اصلی استان و حتی کشور تبدیل شده است.

معاون توسعه امور آموزشی و فرهنگی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور ادامه داد: واحدهای مستقر در پارک علم و فناوری کرمانشاه در زمینه ایجاد اشتغال بسیار خوب فعالیت کرده اند که این امر می‌تواند برای کمک به بیکاری موثر و راهگشا باشد.

واعظ مهدوی به موضوع ساختمان نیمه کاره پارک علم و فناوری کرمانشاه هم اشاره داشت و گفت: تکمیل این پروزه می‌تواند شرایط را برای فعالیت تعداد بیشتری از واحدهای فناور و شرکت‌های دانش بنیان فراهم کند.

وی اظهار کرد: در سال گذشته به دلیل آنکه در اعتبارات عمرانی مقداری مشکل داشتیم اعتبار خوبی برای تکمیل این پروژه تخصیص پیدا نکرد و امیدواریم با بهبود شرایط مالی دولت در سال جاری اعتبار مناسبی به این پروژه تخصیص یابد.انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: