• شنبه ۱۷ تیر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۶:۱۹
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 964-1386-5
  • خبرنگار : 5
  • منبع خبر : ----

رئیس سازمان جهاد دانشگاهی کرمانشاه خواستار شد:

تامین اعتبارات مورد نیاز تکمیل ساختمان پارک علم و فناوری استان

رئیس سازمان جهاد دانشگاهی استان کرمانشاه خواستار تامین اعتبار مورد نیاز برای تکمیل ساختمان در حال احداث پارک علم و فناوری کرمانشاه شد.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، بهرام بادکو در حاشیه بازدید معاون توسعه امور آموزشی و فرهنگی سازمان برنامه و بودجه کشور از مجموعه سازمان جهاد دانشگاهی و پارک علم و فناوری کرمانشاه، اظهار کرد: جهاد دانشگاهی کرمانشاه جزو شش جهاد دانشگاهی برتر کشور است که به دلیل تنوع فعالیت‌ها، به سازمان ارتقاء یافت.

وی با اشاره به دو رویکرد و محور اصلی برنامه‌های کلان جهاد دانشگاهی کرمانشاه، ادامه داد: با توجه به نرخ بالای بیکاری استان، دو موضوع ایجاد و توسعه شرکت‌های دانش‌بنیان و همچنین اشتغال دانش‌آموختگان را محور کارهای خود قرار داده ایم.

رئیس سازمان جهاد دانشگاهی کرمانشاه افزود: به همین منظور یک اکوسیستم طراحی شده که بخش‌های مختلفی از جمله مراکز رشد، صندوق پژوهش و فناوری زاگرس و... را دارا می‌باشد و حضور بخش خصوصی و تعامل با یکدیگر از ویژگی‌های اصلی اعضای این اکوسیستم است.

وی از فعالیت مراکز رشد در چندین شهرستان استان خبر داد و تاکید کرد: در چهار شهرستان نیز کانون‌های شکوفایی و خلاقیت را داریم.

بادکو با بیان اینکه جهاد دانشگاهی کرمانشاه جزو معدود مراکزی است که بخش خصوصی را نیز به دل خود آورده، خاطرنشان کرد: ما نخستین شتاب دهنده بخش خصوصی خارج از تهران را با همکاری بخش خصوصی در کرمانشاه داریم که در مجموعه جهاد دانشگاهی مستقراست.

رئیس سازمان جهاد دانشگاهی استان کرمانشاه از اخذ موافقت برای ایجاد مرکز "گیم سنتر" در مجموعه پارک علم و فناوری کرمانشاه هم خبر داد که در سفر وزیر ارتباطات موافقت آن اخذ شد.

بادکو اشاره‌ای هم به واحدهای تحت حمایت پارک علم و فناوری جهاددانشگاهی داشت و افزود: از ابتدای فعالیت پارک تاکنون 490 شرکت تحت حمایت قرار گرفته‌اند که هم اکنون حدود 360 شرکت همچنان تحت حمایت قرار دارند.

رئیس سازمان جهاد دانشگاهی استان کرمانشاه از فعالیت حدود 1200 نفر در این واحدها خبر داد.

بادکو خواستار تامین اعتبار جهت تکمیل ساختمان در حال احداث پارک علم و فناوری شد و گفت: در صورت تامین اعتبار این پروژه تا پایان سال ۹۷ تکمیل و در اختیار واحدهای فناور و شرکت‌های دانش بنیان قرار می‌گیرد.

وی همچنین با بیان اینکه دو مرکز آموزش عالی نیز زیر مجموعه جهاددانشگاهی کرمانشاه فعالیت دارند، خاطرنشان کرد: حدود پنج هزار دانشجو در این مراکز حضور دارند.

گفتنی است دکتر محمدرضا واعظ مهدوی معاون امور آموزشی و فرهنگی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور در جریان این بازدید از بخش‌های مختلف سازمان جهاد دانشگاهی و پارک علم و فناوری کرمانشاه بازدید داشت.

نمایشگاهی از دستاوردهای تعدادی از شرکت‌‌های دانش بنیان تحت پوشش پارک علم و فناوری کرمانشاه برگزار شده بود که بازدیدی از این نمایشگاه صورت گرفت و شرکت‌هایی از جمله هایا شیمی رازی، کیمیا فرآیند کرمانشاه، شرکت توسکا تجارت آریان، شرکت صنعتی فناوران آبیز قطره و ... دستاوردهای خود را ارائه کردند.
 
بازدیدی هم از شتاب دهنده "تیک" به عنوان اولین شتاب دهنده بخش خصوصی خارج از تهران که در پارک علم و فناوری کرمانشاه مستقر است نیز صورت گرفت.

معاون امور آموزشی و فرهنگی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور از صندوق پژوهش و فناوری زاگرس صورت گرفت که با حضور سرمایه‌گذاران بخش خصوصی، حمایت از واحدهای دانش بنیان را بر عهده دارد هم بازدید کرد و از نزدیک در جریان روند فعالیت این صندوق قرار گرفت.
 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: