• یکشنبه ۱۸ تیر ماه، ۱۳۹۶ - ۰۷:۴۹
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 964-15114-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

معاون استانداری کرمانشاه:

کرمانشاه یک استان مهاجرفرست است

معاون عمرانی استاندار کرمانشاه با بیان اینکه بیش از نیمی از جمعیت استان در شهر کرمانشاه ساکن هستند، گفت: ۳۰ درصد از جمعیت یک میلیونی شهر کرمانشاه حاشیه نشین هستند.

به گزارش ایسنا منطقه کرمانشاه، مجتبی نیک‌کردار در جلسه بازآفرینی و توسعه شهری که در استانداری کرمانشاه برگزار شد، اظهار کرد: مرکز استان کرمانشاه جمعیتی یک میلیونی نفری و دومین شهر پرجمعیت استان جمعیتی ۱۰۰ هزار نفری دارند که نشان از تمرکز جمعیت در مرکز استان دارد.

وی با بیان اینکه استان کرمانشاه یک استان مهاجر فرست است و مردم آن در حال مهاجرت به دیگر استان ها هستند، عنوان کرد: فقر و جنگ تحمیلی از جمله دلایل تمرکز جمعیت در مرکز استان کرمانشاه محسوب می شوند.

معاون عمرانی استاندار کرمانشاه با بیان اینکه بیش از ۳۱۴ هزار نفر از جمعیت یک میلیونی کرمانشاه حاشیه نشین هستند، افزود: در دیگر شهرهای استان بین ۳۰ تا ۴۰ درصد جمعیت حاشیه نشین هستند که این آمار در شهرستان جوانرود به بیش از ۷۰ درصد می رسد.


نیک‌کردار گفت: ما جزو اولین استان هایی هستیم که در راستای بهبود وضعیت شهری گام برداشتیم و تجربیات موفقی در این زمینه داریم.

وی با تاکید بر استفاده از ظرفیت های سازمان های مردم‌ نهاد در راستای توسعه شهری، اظهار کرد: به دنبال ایجاد سمن سرا در محلات شهر کرمانشاه هستیم تا مردم بتوانند به راحتی با مسوولان به گفت وگو بنشینند.

به گفته معاون عمرانی استاندار کرمانشاه ۳۱۵ سازمان مردم‌ نهاد در این استان فعالیت می کنند.

فرماندار کرمانشاه نیز در این جلسه با بیان اینکه ۱۳ محله حاشیه ای در شهر کرمانشاه وجود دارد، گفت: با همکاری بسیج و سپاه در حال انجام فعالیت های فرهنگی در محلات حاشیه ای هستیم.

فضل الله رنجبر افرود: پیش از دولت یازدهم ۳۰ پایگاه سلامت در محلات حاشیه ای شهر کرمانشاه داشتیم که در چهار سال گذشته این آمار به ۷۸ پایگاه افزایش پیدا کرده است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: