• چهارشنبه ۲۱ تیر ماه، ۱۳۹۶ - ۰۹:۳۵
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 964-1987-5
  • خبرنگار : 4
  • منبع خبر : ----

معاون میراث فرهنگی کرمانشاه:

«عمارت خسرو»، «تپه آسیاب» و «غار یوان» در دست کاوش باستان شناسی است

معاون میراث فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه از در دست کاوش بودن چند اثر تاریخی استان خبرداد.

 

  اکبر رضایی در گفت و گو با خبرنگار سرویس فرهنگی هنری ایسنا منطقه کرمانشاه، با اشاره به فعالیت گسترده حوزه باستان شناسی در سطح استان اظهارکرد: اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان امسال برنامه بسیار گسترده ای برای انجام کاوشهای باستان شناسی در نقاط مختلف تاریخی استان دارد.

 

وی ادامه داد: عمرت خسرو در قصرشیرین یکی از این آثار تاریخی ارزشمند استان است که تاکنون چند فصل کاوش باستان شناسی در آن صورت گرفته و هم اکنون نیز در این اثر تاریخی مشغول کاوش و بررسی های علمی باستان شناسی هستیم.

 

معاون میراث فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه گفت: تپه آسیاب در شهرستان کرمانشاه نیز یکی از ارزشمندترین تپه های تاریخی استان است که هم اکنون تیم کاوش باستان شناسی مشغول کاوش آن هستند.

 

رضایی تصریح کرد: غار یوان در منطقه میان دربند شهرستان کرمانشاه نیز از دیگر آثار تاریخی ارزشمند استان است که کاوشگران مشغول بررسی های باستان شناسی در آن هستند.

 

وی خاطرنشان کرد: بررسی های باستان شناختی در اطراف سد جامیشان سنقر از دیگر فعالیت های پژوهشی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان در طول سالجاری است.

 

معاون میراث فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه گفت: گمانه زنی و کاوش در سراب هرسین را نیز اخیرا به اتمام رسانده و در حال مطالعات نتایج به دست آمده از آن هستیم.

 

رضایی همچنین از در دست اجرا بودن مرمت کاخ ناتمام ساسانی در بیستون خبر داد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: