• یکشنبه ۱۸ تیر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۲۹
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 964-1586-5
  • خبرنگار : 4
  • منبع خبر : ----

رییس دانشگاه فرهنگ و هنر کرمانشاه خبر داد:

از افزایش 100 درصدی جذب دانشجو تا برگزاری 254 برنامه فرهنگی

رییس دانشگاه جامع علمی کاربردی مرکز فرهنگ و هنر کرمانشاه از افزایش 100 درصدی تعداد دانشجویان این دانشگاه در مدت یکسال اخیر خبرداد.

 

به گزارش خبرنگار سرویس علمی آموزشی ایسنا منطقه کرمانشاه، حجت سلیمی در نشستی خبری که امروز(18 تیر) در محل سالن جلسات دانشگاه جامع علمی کاربردی فرهنگ و هنر کرمانشاه برگزار شد با تشریح اقدامات یکسال گذشته این دانشگاه اظهارکرد: با استقرار تیم مدیریتی جدید در این دانشگاه اتفاقات بسیار مثبتی رخ داده که مهمترین آن افزایش 100 درصدی جذب دانشجو است.

 

وی با بیان اینکه تعداد دانشجویان این مرکز را از 500 نفر به هزار نفر رسانیده ایم، ادامه داد: افزایش 100 درصدی جذب دانشجو در این سالهایی که اغلب دانشگاه های کشور در مقاطع کاردانی و کارشناسی هر سال و هر ترم با کاهش جذب دانشجو مواجه هستند، اتفاقی کم نظیر است.

 

سلیمی در ادامه با اشاره به افزایش تعداد مدرسین این مرکز از 86 مدرس به 121 مدرس، گفت: باورمان این است که دانشجو وقتی در طول یک ترم تحصیلی پنج درس دارد، برای آنکه بتواند از اندیشه های مختلف اساتید بهره مند گردد، حتما باید پنج مدرس نیز داشته باشد.

 

وی با تاکید بر اینکه با آغوش باز از تمام مدرسین حوزه فرهنگ و هنر استان به شرط داشتن شرایط لازم استقبال می کنیم، اظهارکرد: با این کار به انحصارطلبی تدریس پایان داده ایم.

 

رییس دانشگاه جامع علمی کاربردی مرکز فرهنگ و هنر کرمانشاه در ادامه این نشست خبری به رشته های موجود این مرکز اشاره کرد و گفت: در حال حاضر 24 کدرشته در این مرکز در مقاطع کاردانی و کارشناسی داریم که برخی از رشته ها از قبل بوده اند، برخی دیگر همچون چاپ و نشر، معماری داخلی، تبلیغات و خبرنگاری که از بین رفته بودند را مجددا احیا کرده ایم و همچنین برخی رشته ها همچون خوشنویسی، گریم، موسیقی با گرایش سازهای جهانی و کلاسیک و طراحی لباس را جدیدا راه اندازی کرده ایم.

 

سلیمی تاکید کرد: نگاه بسیار بازی به حوزه کسب و کار در ایجاد رشته های جدید این مرکز دانشگاهی داریم.

 

وی در ادامه به انعقاد تفاهم نامه های همکاری مشترک این دانشگاه با برخی سازمانها و نهادهای مختلف اشاره کرد و گفت: تفاهم نامه مشترکی با سازمان بسیج سازندگی منعقد کرده ایم که این سازمان بتواند به دارندگان طرح های کسب و کار و کارآفرینی تسهیلات بانکی ارزان قیمت ارائه دهد. همچنین با انجمن روانشناسان استان تفاهم نامه ای منعقد کرده ایم که این انجمن به دانشجویان این مرکز مشاوره ارائه دهد.

 

سلیمی خاطرنشان کرد: برای اولین بار در میان دانشگاه های کشور اپلیکیشنی طراحی کرده ایم که دانشجویان بتوانند به صورت مستمر با اساتید و سیستم آموزشی و مدیریتی دانشگاه ارتباط مجازی داشته باشند.

 

وی تاکید کرد: در هیچ مرکز دانشگاهی در سراسر کشور چنین اپلیکیشنی وجود ندارد.

 

رییس دانشگاه جامع علمی کاربردی مرکز فرهنگ و هنر کرمانشاه به استفاده از نیروهای جوان و متفکر در مدیریت گروه های آموزشی اشاره کرد و گفت: یک گروه جدید به نام گروه عمومی و همچنین یک معاونت جدید به نام معاونت پژوهش، فناوری و کارآفرینی راه اندازی کرده ایم.

 

وی همچنین از افزایش فضای آموزشی این دانشگاه به مساحت 160 متر، راه اندازی دو کارگاه موسیقی آگوستیک، یک استودیو صدای حرفه ای، راه اندازی نگارخانه دیجیتالی، تجهیز کارگاه های نقاشی و گرافیک، راه اندازی اولین ارکستر سمفونیک کودکان و نوجوانان، برگزاری نخستین پیش رویداد استارتاپ، راه اندازی پاتوق فیلم بلند و... به عنوان بخشی از اقدامات انجام شده در این مرکز دانشگاهی در طول یکسال گذشته اشاره کرد.

 

سلیمی ضمن تقدیر از مسئول روابط عمومی و امور فرهنگی این مرکز دانشگاهی که موفق به کسب عنوان مدیر فرهنگی برتر مراکز علمی کاربردی کشور شده است، گفت: در طول یکسال گذشته 254 برنامه و واقعه فرهنگی در این دانشگاه انجام گرفته است.

 

وی همچنین از بروز کردن پرداخت حق الزحمه اساتید و سهولت در پرداخت اقساطی شهریه دانشجویان خبرداد و گفت: این مرکز دانشگاهی به عنوان یکی از مراکز شایسته کشور در امر پذیرش دانشجویان خارجی انتخاب شده و در برنامه داریم بتوانیم در آینده همکاریهای بین المللی علمی فرهنگی مختلفی را نیز به انجام برسانیم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: